Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej | recenzja

Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej

Książka „Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej” wydana przez wydawnictwo G+J wbrew pozorom nie do końca stanowi poradnik dotyczący zdrowego odżywiania. Pozycja ta w większym stopniu przedstawia opis doświadczeń autorki dotyczący jej drogi od menu w stylu „baton + kawa” do świadomego, zdrowego żywienia.

Autorka opisuje swoje błędy dietetyczne i zmagania z kolejnymi dietami cud (dieta wysokotłuszczowa, kapuściana, kopenhaska, leki odchudzające), a w następstwie skutki stosowania poszczególnych programów. Wniosek jaki płynie z jej doświadczeń to przeświadczenie, że tylko zmiana stylu życia na ten zgodny z naturą może przynieść dobre efekty.

Nie ustawia się w roli eksperta od żywienia, bardziej w oparciu o swoje doświadczenia doradza na co zwracać uwagę, wskazuje właściwą drogę. Zachęca do czytania o zdrowym żywieniu, poszerzania swojej wiedzy na ten temat i w efekcie znalezienia swojej własnej drogi oraz odpowiedniego sposobu na życie.

Rady przedstawiane przez Maję Sablewską pozostają w zgodzie z ogólnymi zaleceniami dietetyków: pełnowartościowe śniadania, pięć posiłków dziennie, dużo warzyw, produktów pełnoziarnistych, ograniczenie tłuszczów, odpowiednia ilość snu.

Zwraca również uwagę na to, aby sprawdzać skład kupowanej przez nas żywności – możemy czasami być bardzo zdziwieni tym, co wchodzi w skład jakiegoś produktu.

W książce przedstawione zostały interesujące, a zarazem niezbyt skomplikowane przepisy kulinarne np. na bogate śniadania przygotowane z wartościowych, zdrowych składników czy pyszne obiady.

Autorka oprócz diety porusza również tematykę pokrewną, jaką stanowi leczenie zgodnie z zasadami medycyny chińskiej, dla której charakterystyczne jest podejście holistyczne, czyli obejmujące kompleksowo cały organizm. Jest ono bardzo powiązane z żywieniem, gdyż w medycynie tej uważa się, że odpowiednie pożywienie może być lekarstwem na wiele chorób.

W książce znajdziemy także zalecenia dyplomowanych dietetyków, trenerów osobistych, a nawet specjalistów medycyny estetycznej. Dzięki temu spojrzenie na zdrowy styl życia, który autorka proponuje jest o wiele szersze.

Publikacja stanowi tom wydany w sposób niezwykle estetyczny, w twardej oprawie, na kredowym papierze. Treść została podzielona na tematyczne rozdziały opatrzone dużą ilością zdjęć wizualnie zachęcających do porad tam przedstawianych. Będzie z pewnością ciekawą lekturą dla wszystkich interesujących się zdrowym trybem życia.

Sposoby na zdrowy styl życia według Mai Sablewskiej. Zmień białe na zielone.
Wydawca: G+J Gruner + Jahr Polska Sp. z o.o. & Co. Spółka Komandytowa
Rok wydania: 2013
Wydanie: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Stron: 167
Format: B5
ISBN: 978-83-7778-202-6