Czakramy – źródła ziemskiej energii

Czakramy Ziemi

William Shakespeare napisał w swojej słynnej sztuce pt. “Hamlet”: ”Są dziwy na niebie i ziemi, o których ani się śniło waszym filozofom”. Parafrazując można powiedzieć, że są miejsca na ziemi, których działania nie rozumiemy, ale za to czujemy. Znane od tysięcy lat punkty na globie, połączone na kształt sieci energetycznej, wypełnionej ziemską mocą zwane są czakramami (miejscami mocy). To tereny rozsiane na całej Ziemi, w których skoncentrowane jest szczególnie mocne oddziaływanie sił przyrody. Mimo wielu badań do dzisiaj nie udało się jednoznacznie określić źródła i przyczyny ich powstawania.

Działanie punktów energetycznych

Zdarza się czasem, że przebywając w jakimś miejscu, z zupełnie nieznanych nam przyczyn, czujemy się tam szczególnie dobrze. Odczuwamy większy spokój, odprężenie i wewnętrzną harmonie. Tak właśnie działają czakramy. Przebywając w pewnych punktach energetycznych Ziemi chory organizm szybciej się regeneruje, wycisza się i napełnia pozytywną energią. Czakramy działają kojąco i mówi się, że wpływają na rozwój potencjału umysłowego i duchowego człowieka. Są doskonałe do medytacji i modlitwy, a także rozwiązywania problemów. Wpływ korzystnej energii działa inspirująco i otwiera umysł na nowe pomysły. Pozwala nabrać dystansu i odnaleźć nową perspektywę. Oddziaływanie czakramów jest bardzo mocne. Pozytywną siłę i dobre samopoczucie odczuwamy czasem nawet jeszcze przez parę tygodni, po kontakcie z punktem mocy.

Ludzie od wieków wyczuwali dobroczynną moc czakramów wykorzystując je do celów szamańskich, duchowych i terapeutycznych. Bardziej instynktownie niż świadomie budowali w tych właśnie miejscach pogańskie świątynie, a nawet chrześcijańskie kościoły.

Czakramy odnajdujemy w różnych zakątkach naszego globu. Jedna z legend głosi nawet, że Bóg Sziwa rzucił siedem magicznych kamieni w siedem różnych stron świata. W miejscach, gdzie wylądowały kamienie wydobywa się boska energia, z której mogą korzystać ludzie.

Polskie czakramy

Jednym z najsłynniejszych czakramów w Polsce jest krakowski Wawel, zwany czakramem Ziemi. To najsilniejszy punkt mocy w naszym kraju. Według wspomnianej wyżej legendy to jeden z kamieni Sziwy, który spadł właśnie do Krakowa. Inna legenda wspomina proroka, jasnowidza Apoloniusza z Tiany, który akurat tutaj zakopał magiczny kamień o silnych właściwościach. Nie zapominajmy również, że to w Krakowie zamieszkiwał smok, a według feng-shui smoki zamieszkują zawsze miejsca mocy. Słynny polski zielarz i jasnowidz ojciec Klimuszko w swojej książce “Moje widzenie świata” wspomina o mocy płynącej z Wawelu o działaniu mocno pobudzającym i oczyszczającym ludzki organizm. Czakram ten ma pozytywnie wpływać na całą Europę Wschodnią.  

Zamek na Wawelu Kraków
Zamek na Wawelu w Krakowie

Drugie najsilniej energetyczne miejsce po Wawelu to Góra Ślęża ok. 30 km od Wrocławia. Niegdyś zwana „Śląskim Olimpem” stanowi pierwsze znane miejsce kultów pogańskich (najstarsze wzmianki pochodzą z 1300 rok p.n.e.). Według legendy góra powstała podczas wojny aniołów i diabłów, które obrzucając się wzajemnie wielkimi głazami stworzyły górę, zamykając tym samym wejście do piekła.

Kolejny czakram na terenie Polski usytuowany jest w najstarszej świątyni we Wrocławiu, pod niewielkim kościółkiem świętego Michała. Mówi się że sama katedra Wrocławska, usytuowana ok. 200 metrów od kościółka ma dobroczynną moc. W tym samym mieście znajduję się również czakram, który wzmacnia procesy myślowe, analizowanie i wyciąganie wniosków. To miejsce przy wewnętrznym północnym wyjściu z kościoła św. Elżbiety (inaczej kościół garnizonowy).

Ostrów Tumski we WrocławiuOstrów Tumski we Wrocławiu, w tle dwie wieże katedry wrocławskiej

W miejscu gdzie Mieszko I przyjmował chrzest, w Ostrowie Lednickim (pow. gnieźnieński) znajduje się mocny punkt energetyczny sprzyjający rozwojowi duchowemu i kojący nerwy. Według radiestetów badających to miejsce, najsilniejszą energię odczuwa się w pobliżu chrzcielnic.

W sercu Gór Stołowych na Dolnym Śląsku istnieje urokliwe miejsce zwane Błędne Skały (Bukowina Kłodzka). Przytulając się do dowolnie wybranej skały odczujemy silne wibracje energetyczne.

W Rapie w woj. warmińsko-mazurskim znajduje się grobowiec rodziny Farenheidów. Miejsce to jest wyjątkowo mocno naenergetyzowane, bowiem stanowi skrzyżowanie trzech linii promieniowania. Co ciekawe dodatkową siłą tego czakramu jest sam kształt grobowca w kształcie piramidy, która posiada ten sam kąt nachylenia do podłoża, co ściany piramidy Cheopsa.

Według podań około 2 tysięce lat temu plemiona Gotów stworzyły największe w Polsce kamienne kręgi na terenach dzisiejszej Odry w woj. pomorskim (pow. chojnicki). Stojąc we wnętrzu 30 kurhanów i 10 kamiennych kręgów odczuwa się specyficzną energię ziemi. Podobno potrafi ona rozbudzić zdolności telepatii i jasnowidzenia.

W miejscowości Święta Woda w woj. podlaskim (pow. białostocki) według legend niewidomy szlachcic, przecierając oczy wodą ze źródła, odzyskał wzrok. Obecnie istnieje tam grota z figurką Matki Boskiej i stanowi również miejsce szczególnej mocy.

To tylko kilka z najbardziej znanych czakramów w naszym kraju.

Na świecie istnieje mnóstwo punktów mocy. W 1974 rosyjski uczony Gonczarow wysunął hipotezę, iż kula ziemska jest jak struktura kryształu, pokryta siecią z aktywnymi węzłami – czakramami. Łącząc miejsca na globie, w których zrodziły się najstarsze cywilizacje zauważył, że wyznaczają one sieć regularnych pięciokątów. Najbardziej zaskakujące jest to, że wierzchołki owych pięciokątów wyznaczają miejsca o szczególnie mocnej energii – czakramy.

Najsłynniejsze czakramy na świecie

Wielkim wzmacniaczem energii na Ziemi jest piramida w Gizie (Egipt). Woda pozostawiona we jej wnętrzu nabiera właściwości mineralnych, a jedzenie potrafi zachować świeżość przez długi okres czasu.

Piramidy Giza

Jednym z siedmiu najsilniejszych punktów energetycznych na świecie jest również kamienny krąg Stonehenge w Anglii. Miejsce powstało ok. 3500 lat temu i według podań stanowiło miejsce kultu. Podobną energię wyzwala wyspa Wielkanocna z jej tajemniczymi kamiennymi posągami.

Stonehenge

Inny silny czakram umiejscowiony jest na terenie dzisiejszego Peru w starożytnym mieście Inków – Machu Picchu, gdzie znajdują się olbrzymie piramidy Słońca i Księżyca. Podobnie słynne, megalityczne budowle na terenie Francji w Carnac emanują silną energią.

Machu PicchuMachu Picchu

Z innych miejsc warto wymienić Mekkę, Jerozolimę, Płaskowyż Nasca z gigantycznymi rysunkami, Velehrad oraz Ayers Rock i Olgas w Australii, miejsce kultu Aborygenów. Co ciekawe, jedna z linii energetycznych Ziemi przebiega również przez miejsce znane jako Trójkąt Bermudzki.

W dobie rozwijającej się w zastraszającym tempie techniki i zmechanizowania świata czakramy i ich moc stanowią z pewnością wielką naturalną wartość. Pełne magii i mistycyzmu skrywają wciąż intrygującą i nieodgadnioną tajemnicę. Warto dla odzyskania równowagi ciała i ducha oraz wewnętrznego zdrowia i odprężenia przystanąć czasem w magicznym punkcie, by poczuć energię i naturalną siłę przyrody. Bez względu na to, czy wierzymy w zbawienną moc czakramów, czy podchodzimy do tego sceptycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu to zweryfikować odwiedzając osobiście miejsca mocy w Polsce, a nawet na świecie. Do czego wszystkich gorąco zachęcam.

Autor: Sabina Słowińska