„Spokój jest rozwiązaniem”

spokój jest rozwiązaniem

Kłopoty zdrowotne, finansowe, w życiu prywatnym bądź na jakiejkolwiek innej płaszczyźnie są wpisane w egzystencję człowieka. Tak było, jest i będzie. Pomyślmy jak dziwnie prosto byłoby, gdyby wszystko szło tak, jak zaplanujemy. Nie docenialibyśmy tego, a w takim położeniu, jak jesteśmy teraz, jest równowaga. Czy jest sposób, aby podczas trudnych życiowych momentów nie dać się ponieść nerwom, frustracji, złości, lękom? By zachować zdrowe myślenie w czasie, kiedy tego najbardziej potrzebujemy? Gdzie znaleźć rozwiązanie kłopotów? Od czego zacząć?

Od spokoju ponieważ to on, wierząc pisarzowi, jest rozwiązaniem.

Skupienie uwagi na problemie i spokojne przeanalizowanie go stwarza większe szanse na rozwiązanie niż decyzja podjęta pod wpływem chwili oraz impulsu.

W książce, którą Keith Park oddaje w nasze ręce z nadzieją, że pomoże nam wielokrotnie, znajdziemy wiele przydatnych ćwiczeń oraz wskazówek jak osiągnąć spokój i równowagę umysłu. Poradnik jest podzielony na cztery części.

Z pierwszej czytelnik dowie się jak spokojna uwaga wpływa na rozwiązanie problemów. Druga poświęcona jest korzystnemu wpływowi uwagi na umiejętność rozwiązania kłopotów. W części trzeciej zapozna się z definicjami rozwiązań, natomiast w czwartej ostatniej dotrze do poszerzonego już umysłu.

Keith Park oprócz cennych wskazówek opisuje również historie pacjentów, z którymi miał okazję osobiście pracować. Mogą one być źródłem inspiracji dla czytelnika.

„Spokój jest rozwiązaniem” podpowiada w jaki sposób używać dwóch umiejętności, jakimi są poszerzanie świadomości oraz koncentrowanie myśli.

Warto sięgnąć po poradnik, by lepiej poznać swój umysł, a przede wszystkim nauczyć się skupić tylko na jednym problemie, żeby jak najdogłębniej przeanalizować go, a później znaleźć odpowiednie wyjście. Kieruj życiem tak jak pragniesz. Nie pozwól wygrać złym myślom i pamiętaj, że spokój to klucz do rozwiązania.

„Spokój jest rozwiązaniem”
Jak stosować kontemplację do rozwiązania życiowych problemów

Autor: Keith Park

Wydawnictwo: Illuminatio

Rok wydania: 2014

Liczba stron: 240

 

Agnieszka Miśkowiec