Twoje wspomnienia NA MAXA DLA MAXA!

wspomnienia dla maxa

Przetrzyj choremu chłopcu szlak w kosmicznej podróży. #WspomnnieniaNaMaxa to Twoja misja. Zasady są niezwykle proste: oddając swoje wspomnienia w pieczę cyfrowej kapsuły czasu na Księżycu, zwiększasz szanse Maxa Świerkowskiego na zebranie własnych. Bo ten chłopczyk walczy o życie, a powodzenie jego misji w dużej mierze zależy od sukcesu Twojej wyprawy. Im więcej włożysz do kapsuły, tym Max więcej z niej wyciągnie.

W odległej galaktyce… Nie, tuż obok nas, w Warszawie, mieszka Max, który przygotowuje się do niezwykłej misji nazwanej przez dorosłych „Operacją Dallas”. Sprawa jest poważna, bo to wyprawa, której nie można powtórzyć. Nasz superbohater, choć jeszcze nie wszystko rozumie, doskonale zdaje sobie sprawę, że musi być dzielny i cierpliwy. Choroba, na którą cierpi nie należy jednak do wyrozumiałych. Ostateczny termin wykonania misji przypada na 28. września. Jej odwołanie nie wchodzi w grę.

Dlaczego?

Max przyszedł na świat wraz z bratem w 2015 roku. Cierpi na Zespół Crouzona lub Zespół Pfeiffera Typu 3. Jest to wada wrodzona, dotycząca nieprawidłowego kostnienia czaszki. Oznacza to, że główka Maxa już podczas jego życia płodowego nie rozrastała się prawidłowo. Rezultatem niewłaściwego zrostu jest deformacja czaszki, podłużna, wąska główka oraz mocny wytrzeszcz oczu, który nieleczony doprowadzi do ślepoty. Oprócz wady czaszki Maxio ma nieprawidłowo zbudowaną tchawicę oraz układ pokarmowy. W procesie leczenia kluczową rolę odgrywa doświadczony, dedykowany zespół lekarzy (neurochirurg, chirurg plastyczny, dentysta, ortodonta, audiolog, logopeda, otorynolaryngolog, genetyk i pediatra). Całkowite wyleczenie chłopca wymaga wielu operacji, rehabilitacji i ogromnych nakładów finansowych, gdyż zrealizowane może być tylko w szpitalu w Dallas w USA.

Maxio znajduje się pod opieką Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?”, która nawiązała współpracę z rewolucyjnym projektem ShootCapsule.

#WspomnieniaNaMaxa  #NaMaxaDlaMaxa

ShootCapsule to pierwsza i jedyna na świecie digitalowa kapsuła czasu. Jej zadaniem jest spełnienie marzeń wszystkich, którzy pragną wyruszyć w podróż na Księżyc. Jej celem jest pozostawienie informacji po użytkowniku dla wszystkich przyszłych pokoleń. Zebrane od zainteresowanych osób dane będą przechowywane w cyfrowej formie na Księżycu do momentu otworzenia kapsuły. Na przełomie roku 2017 i 2018 dotrą tam za pomocą specjalnie zbudowanej na tę okazję rakiecie.

Wezwanie do działania!

– Wystarczy wejść na naszą stronę internetową: https://www.shootcapsule.com/pl/max i podzielić się z Księżycem swoimi najcenniejszymi wspomnieniami (przyjmujemy wszystkie cyfrowe pliki, niezależnie od ich formatu). Całość dochodu ze sprzedaży przestrzeni w naszej kapsule czasu zostanie przeznaczona na niezwykłą misję, przed którą właśnie stoi Max – mówi Patryk Gajda, CEO ShootCapsule.

– Max, choć bardzo malutki, wygrał już więcej bitew niż niejeden dorosły. Teraz nadszedł czas, aby wygrał wojnę o życie. W tej walce pomóc możemy mu wszyscy przekazując datek lub popularyzując naszą akcję „Na Maxa dla Maxa” wśród swoich znajomych. Na leczenie chłopca potrzebujemy wciąż wiele pieniędzy. Jeszcze we wrześniu Max poleci do USA, gdzie przejdzie pierwszą z operacji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z podjęcia współpracy z ShootCapsule. Liczymy, że Internauci chętnie podzielą się swoimi wspomnieniami a ich pomoc zostanie w pamięci kolejnych pokoleń. Z góry za wszystkie dziękujemy! – dodaje Konrad Gaca, założyciel Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?”.

Wszystkie szczegóły dotyczące rakiety i sposobu przechowywania wspomnień na Księżycu znajdują się na stronie: https://www.shootcapsule.com/pl/max