„Tylko paleo” Wasiliev Amelia, Wasiliev Alex

tylko paleo

Jak twierdzi pomysłodawca diety, każdy człowiek może ją stosować. Wszyscy bowiem jesteśmy do niej genetycznie przystosowani. Dr Loren Cordain podkreśla, że w diecie paleo nie chodzi tylko o prawidłowe odżywianie. Ruch na świeżym powietrzu to coś, bez czego żadna zdrowa żywność nie wpłynie korzystnie na odpowiednie funkcjonowanie organizmu.

Dieta paleo dr Lorena Cordaina jest w tym momencie jedną z najpopularniejszych diet. Była ona znana już za życia jaskiniowców. Ta propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy w swoim jadłospisie cenią mięso oraz ryby. Potrawy, jakie należy spożywać w czasie trwania diety paleo są szybkie i proste w przygotowaniu a także bardzo interesujące w smaku. Więcej informacji na temat tejże diety zawarli Amelia i Alex Wasiliev w książce „Tylko paleo”. Podpowiadają oni jak prowadzić ją w życie tak, by przynosiła korzyści. Ponadto podają 60 przepisów na dania z całego świata. Przygotowuje się je według twardych reguł panujących już za czasów jaskiniowców.

Wszyscy, którzy zdecydują się podjąć dietę paleo na pewno nie będą narzekać na kulinarną monotonię. Wisienką na torcie tej książki są też fotografie oraz nowoczesna, przejrzysta grafika.

 

Agnieszka Miśkowiec