Bezpłatne zajęcia nordic walking we Wrocławiu, Polkowicach i Polanicy-Zdroju

treningi nordic walking

Już dziś we Wrocławiu, Polkowicach i Polanicy-Zdroju odbędą się bezpłatne zajęcia nordic walking, prowadzone pod okiem instruktora, w ramach Akademii Zdrowia Santandera. Treningi odbywają się w każdy wtorek i będą trwały do 29 sierpnia. Ćwiczenia potrwają około godziny. Poprowadzą je instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zajęcia we Wrocławiu poprowadzi Krzysztof Aleksandrowicz; zbiórka przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich przy ul. Bartla 5. W Polkowicach ćwiczenia będą odbywały się na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. 3 Maja, opiekę trenerską będzie sprawował Bogdan Grygorowicz. Natomiast w Polanicy-Zdroju miejscem zbiórki będzie Muszla Koncertowa przy ul. Parkowej, a zajęcia poprowadzi Remigiusz Piotrowski.

Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Patronat nad akcją objęła Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking.