„Wszystko czego pragniesz…” Paulina Moffitt

wszystko czego pragniesz

Każda podróż jest inspirująca i może wnieść w życie coś nowego. Nie jest istotny fakt, czy wycieczka jest daleka czy też bliska. Sama możliwość poznania nieznanych terenów potrafi sprawić radość. Jednak nie zawsze realizacja planów podróżniczych jest prosta do spełnienia akurat w tym danym momencie. Wtedy na ratunek przychodzą książki. Dzięki nim również możemy podróżować i odkrywać nowe horyzonty. Za ich pomocą, bez ruszania się z fotela, mamy szansę poszerzyć wiedzę oraz zaplanować kolejny ciekawy urlop.

Jedną z takich pozycji jest opowieść prawdziwa pt. „Wszystko, czego pragniesz” Pauliny Moffitt. Wraz z młodą kobietą – bohaterką powieści – czytelnik odkrywa Emiraty Arabskie, Lazurowe Wybrzeże, Amazonię, Meksyk i szereg innych wartych poznania miejsc. Poznaje historię pewnej wielkiej miłości, przeczyta o niesamowitych podróżniczych przygodach oraz relację z rozmów, jakie autorka przeprowadziła z napotkanymi przez siebie ludźmi. Oprócz tego w książce znajdzie również porady, jak dostać się na statek pasażerski, o czym trzeba pamiętać będąc w Dubaju, a także kilka wartościowych wskazówek dotyczących nauki języków obcych. Zostanie zainspirowany do działania, by marzenia stanowiły rzeczywistość oraz napełniony optymistycznym podejściem do otaczającej nas rzeczywistości.

Książkę „Wszystko, czego pragniesz” można więc traktować w dwojaki sposób. Może ona stanowić miłą odskocznię w nieznany podróżniczy świat, a z drugiej strony może zmotywować do działania, realizowania swoich pragnień.

 

Agnieszka Miśkowiec