“Odpuść sobie i żyj” Fabrice Midal

joga książka

Żyjemy w ciągłym biegu, otaczając się coraz większą ilością przedmiotów. Chcemy wszystko wiedzieć, wszędzie być, za wszystkim nadążyć. Nie potrafimy i nie chcemy odpuścić i zaakceptować tego, że nie jest możliwym być we wszystkich dziedzinach na pierwszych miejscach. Co za tym idzie? Paradoksalnie zamiast odczuwać satysfakcję z posiadania coraz to nowszych przedmiotów i coraz szerszej wiedzy, zaczynamy nagle dostrzegać pustkę.

Aby zmienić swoje życie, poznać smak prawdziwego szczęścia, doświadczyć spokoju i harmonii, należy inaczej spojrzeć na swoją codzienność i wykorzenić niesprzyjające nawyki. To nie będzie łatwy proces. Jednak warto podjąć ten wysiłek, gdyż nagroda jaka na nas czeka w pełni wynagrodzi włożony w przedsięwzięcie trud.

Fabrice Midal, autor książki “Odpuść sobie i żyj”, chce pomóc w walce o lepsze życie. W swojej książce proponuje rozpoczęcie przygody z jogą, twierdząc, że pomoże nam ona nabrać dystansu do siebie, otaczającego nas świata i czasem przytłaczających nas spraw.

Przekonuje, że warto pragnąć i dążyć tylko do tego, czego naprawdę pragniemy. Autor uświadamia również, że porównywanie się z innymi ludźmi nigdy nie wniesie nic wartościowego w nasze życie. Apeluje, że najlepszym posunięciem jest być sobą, niczego nie udawać.

Fabrice Midal jest jednym z czołowych francuskich nauczycieli medytacji. Zgłębia też wraz ze swoimi uczniami wiedzę na temat pracy nad sobą. Informacje jakie zdobył, zapisuje teraz na papierze, aby znacznie szersza niż dotychczas publiczność mogła zmienić swoje życie.

 

Agnieszka Miśkowiec