„Przyjaciel i wróg. Kiedy współpracować, kiedy rywalizować i jak odnosić sukcesy w jednym i drugim” Adam Galinsky, Maurice Schweitzer

przyjaciel i wróg

Większość z nas zapewne nie lubi konfliktowych sytuacji. Wolimy zrobić wszystko, by załagodzić rodzący się spór już w zarodku, niż stanąć z nim twarzą w twarz, kiedy nabierze znacznie większych rozmiarów. Być może już zdążyliśmy zaobserwować, jakich zachowań, słów warto unikać, żeby panował spokój oraz harmonia, a może wciąż się tego uczymy. Jak raz na zawsze zaprzestać wdawania się w konflikty? Czego unikać, a co praktykować, by współpraca międzyludzka szła dobrze? Na te i parę innych pytań postanowili odpowiedzieć autorzy prezentowanej książki.

“Przyjaciel i wróg. Kiedy współpracować, kiedy rywalizować i jak odnosić sukcesy w jednym i drugim” jest wyjątkowym poradnikiem skrywającym w sobie szereg badań oraz analiz na temat kontaktów międzyludzkich. Pokazuje w sposób jasny i wyraźny co nie sprzyja budowaniu relacji, jakie czynniki prowadzą do nadszarpnięcia zaufania, osłabienia wydajności na wszystkich płaszczyznach życia. Dzięki wiedzy zawartej w książce istnieje spora szansa na lepsze i szybsze podnoszenie się po kolejnej kłótni czy to w rodzinie, czy w miejscu pracy.

W książce ponadto odnaleźć można sporo ciekawych i czasami zaskakujących spostrzeżeń na temat psychologii społecznej, jak i parę zabawnych anegdotek jeszcze lepiej pokazujących poruszane zagadnienia. Poradnik jest zaadresowany do wszystkich, którzy chcą bez stresu i z wymiernymi efektami współpracować z innymi ludźmi, zarówno w rodzinie, jak i w pracy.

 

Agnieszka Miśkowiec