Odpoczynek nie tylko w Dzień Kobiet

Bieganie

Joseph Conrad powiedział kiedyś, że bycie kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami… Od tego czasu wiele się zmieniło.

Współczesne kobiety coraz częściej muszą łączyć obowiązki związane z pracą i rodziną. Znalezienie czasu na chwilę odpoczynku stanowi więc nie lada wyzwanie. Z okazji Dnia Kobiet podpowiadamy nowoczesnym, aktywnym zawodowo mamom, jak efektywnie wypocząć i choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach.

Aktywność fizyczna

Uprawianie sportu, wycieczki rowerowe, spacery. Aktywne spędzanie wolnego czasu pomaga pozbyć się negatywnych myśli i przede wszystkim odpocząć psychicznie. Dodatkową zaletą jest oczywiście utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. W raporcie „Aktywność fizyczna Polaków” stworzonym w 2013 roku przez Centrum Badania Opinii Społecznej, znajdziemy informację, że najbardziej popularnymi formami rekreacji są: jazda na rowerze, pływanie, bieganie oraz turystyka piesza. Co druga osoba traktuje uprawianie sportu jako sposób na radzenie sobie ze stresem.

Nowe hobby

Uczenie się czegoś ciekawego także może być dobrym sposobem na odpoczynek. Od dawna chciałaś nauczyć się rysować, a ciągle brakuje Ci czasu? Podoba Ci się język francuski, ale nie wiesz od czego zacząć naukę? Interesuje Cię robienie biżuterii? Oferta dostępnych na rynku różnorodnych kursów jest bardzo bogata. Zapisując się na jeden z nich zerwiesz z codzienną rutyną i zwyczajnie wypoczniesz.

Floating

Jest to kolejna metoda na odstresowanie. Polega ona na zanurzeniu się w specjalnej kabinie w roztworze soli morskiej. Taka woda, która jest podgrzewana do temperatury ciała, pozwala bez problemów utrzymać się na powierzchni. Tworzy to uczucie lewitacji i pozwala skutecznie odpocząć całemu ciału oraz umysłowi. Czasami korzystający z tego zabiegu nawet zasypiają!

Czytanie książek

Chociaż wg raportu GUS za 2013 rok czytanie zajmuje dopiero piąte miejsce wśród popularnych sposobów spędzania wolnego czasu, jest to dobry sposób na odpoczynek oraz odcięcie się od szarej codzienności. Zagłębiając się w przygody bohaterów ulubionych powieści zapomnisz na chwile o własnych problemach. Często podczas czytania lubimy też popijać aromatyczną herbatę. Idealnym rozwiązaniem będą herbatki TEEKANNE z linii „Harmony for Body&Soul”. Aromatyczne napary pomogą osiągnąć stan relaksu i dodadzą rytuałowi czytania nutkę smaku.

Krótkie podróże

Mnóstwo ofert tanich lotów oraz możliwość wynajmu niedrogich mieszkań w całej Europie pozwala swobodnie podróżować bez wygórowanych kosztów. Możesz zwiedzać nowe miejsca ze swoją rodziną, poznawać inne kultury oraz lokalne smaki. Taki tryb spędzania wolnego czasu bez wątpienia pozwoli wrócić do codziennych obowiązków ze świeżym spojrzeniem oraz nowymi pomysłami.

A Ty, jaką formę odpoczynku lubisz najbardziej?