„Fit mom. Ciąża” Ania Dziedzic

fit mom

Kiedy rodzice spodziewają się pierwszego dziecka, wszystko staje się dla nich nowe. Każdy dzień przeżywają z myślą, że nie są już we dwoje, tylko we troje. Kontrolne badania, zdrowe odżywianie i odpoczynek – to najistotniejsze rzeczy w tym szczególnym czasie. Jednak, jak można zauważyć po przeczytaniu książki „Fit mom. Ciąża”, to nie wszystko.

W poradniku znanej jako Fit Mom trenerki Ani Dziedzic przyszłe mamy odnajdą szereg informacji oraz wskazówek istotnych przed zajściem w ciążę, jak i w czasie jej trwania. To pozycja idealna dla kobiet, które chcą przeżyć dziewięć miesięcy w odpowiedni sposób, nie rezygnując z fizycznej aktywności, a przede wszystkim bezpiecznie oraz świadomie. Autorka na podstawie własnej wiedzy objaśnia, na jakie zmiany czytelniczki muszą być przygotowane oraz na co powinny zwrócić szczególną uwagę w czasie ciąży. Ania Dziedzic obala mit jedzenia za dwoje. Ponadto przedstawia ćwiczenia gimnastyczne, jakie może wykonywać przyszła mama nie martwiąc się o bezpieczeństwo dziecka. Dzięki ich wykonywaniu wzmocnią się mięśnie, które ułatwią poród oraz pozwolą szybciej powrócić do formy po ciąży.

Przypomina o tym, jak ważne, szczególnie w tym czasie, jest zdrowe odżywanie. Czytelniczki odnajdą w poradniku także jadłospis na każdy trymestr oraz przepisy na domowe, zdrowe słodycze.

Wszystkie informacje i wskazówki, jakie Anna Dziedzic umieszcza w książce, są wzbogacone o opinie ekspertów w dziedzinie ginekologii, endokrynologii, położnictwa oraz dietetyki.

Przy każdym trymestrze znajdują się też odnośniki do odpowiednich ćwiczeń fizycznych, co jest dużym ułatwieniem dla czytelniczek.

Poradnik „Fit mom. Ciąża” z powodzeniem może służyć jako zbiór złotych rad dla przyszłych mam, który pomoże im przeżyć ten czas w dobrej kondycji, zdrowiu i ze świetnym samopoczuciem.

 

Agnieszka Miśkowiec