ABC Kosmetyki Naturalnej – tom 1 Owoce

abc kosmetyki naturalnej tom 1

Żyjemy w ciągłym pędzie. Wielu z nas zastanawia się jak to możliwe, że czas tak szybko mija. Niestety pośpiech nie jest przyjacielem człowieka. Zapominamy o dbaniu o zdrowie, ponieważ chcemy jak najwięcej zyskać pracując całymi dniami, a skutek jest odwrotny do zamierzonego. Nasz organizm niezmiennie potrzebuje wszystkiego co zdrowe, pozbawione konserwantów i zbędnych barwników.

Skoro brakuje nam czasu nawet na zrobienie świeżych soków, zaparzenie ziół lub przyrządzenie zdrowych potraw cóż dopiero mówić o naturalnych kosmetykach. Warto jednak pamiętać, że to co naturalne jest dla naszego organizmu najlepsze, a sporządzenie naturalnych preparatów do pielęgnacji skóry wcale nie musi być czasochłonne ani kosztowne.

Dlatego więc zamiast kolejnej wędrówki do drogerii po kremy, toniki i inne kosmetyki, sięgnijmy po książkę „ABC kosmetyki naturalnej. Tom I owoce” Magdaleny Przybylak  – Zdanowicz, w której znajdziemy wskazówki jak zrobić ekologiczne preparaty do pielęgnacji skóry.

Wszystkie przepisy są łatwe, szybkie, a składniki dostępne w zasadzie wszędzie. W I tomie autorka prezentuje naturalne, domowe kosmetyki z 30 owoców takich jak m.in awokado, arbuz, banan, truskawki, wiśnie i winogrona.

Podane sposoby na preparaty pomogą także w walce z rozmaitymi dolegliwościami, jak np.: wysuszona, zwiotczała skóra, zmarszczki, piegi, przebarwienia, wypryski, trądzik, sińce pod oczami, przetłuszczające się, słabe, kruche, rozdwajające się włosy, szorstkie dłonie, obrzęki i wiele innych.

Poradnik jest podzielony na 29 rozdziałów. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

W kolejnym tomie Magdalena Przybylak – Zdanowicz podpowie jak zrobić kosmetyki z wykorzystaniem warzyw, zbóż, nabiału, jaj, miodu tłuszczów oraz ziół.

Jak widzimy najlepszy sklep z kosmetykami to… warzywniak gdzie znajdziemy owoce, z których wyczarujemy zdrowe nie tylko dla cery, ale również dla zdrowia preparaty. Zachęcam do zapoznania się z treścią poradnika oraz życzę miłych chwil przy samodzielnej produkcji kosmetyków. Chyba już nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to idealny sposób by cera oraz włosy nigdy nie straciły blasku a organizm wciąż pracował bez zarzutu.

 

Agnieszka Miśkowiec