„Nie tłucz się dietami” Elżbieta Lange

nie tłucz się dietami

Rozpoczynając dietę, towarzyszą nam na ogół duże pokłady dobrych chęci. Zmieniamy nawyki żywieniowe, starannie unikamy wszelkich niezdrowych potraw, przykładamy dużą wagę do wysiłku fizycznego. Trwamy w ten sposób przez kilka dni, tygodni, a co najwytrwalsi kilka miesięcy. Niestety, po upływie czasu często zdarza się, że nie widzimy żadnej zmiany. Pozostaje tylko frustracja. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie popełniliśmy błąd? Jak go uniknąć? 

Elżbieta Lange twierdzi, że niepowodzenia związane z dietą wynikają z faktu, iż dostrzegamy błędy, jakie popełniamy, jednak nie tam, gdzie one rzeczywiście leżą. Aby cieszyć się trwałą zmianą wagi, należy nie tylko dbać o zdrowy tryb życia na wielu jego płaszczyznach, lecz także zadbać o sferę emocjonalną, gdyż to o niej zapominamy najczęściej podczas stosowania diety. Gdy, szczególnie w czasie jesienno – zimowym, często jesteśmy rozdrażnieni, przemęczeni, jednym ze sposobów poprawienia sobie nastroju jest sięgnięcie po przekąski. Niekoniecznie te zdrowe. Właśnie tutaj może tkwić problem, który uniemożliwia pozbycie się nadprogramowych kilogramów.

W swoim poradniku autorka oprócz rzetelnych informacji zawarła także ćwiczenia. Na początku książki czytelnik odnajdzie zadanie, które ma na celu uświadomienie sobie, że aby próbować zmienić coś w sobie, najpierw warto się ze sobą zaprzyjaźnić. Elżbieta Lange obala też mit, który zakorzenił się w głowach wielu kobiet: „Czy aby być szczęśliwe musimy wyglądać w określony sposób? Oczywiście, że nie. I chociaż jest to dla nas ważny aspekt naszego życia, powinnyśmy doceniać swoje kompetencje, osobowość, zalety, talenty i urok osobisty. Popatrzeć na siebie czule i życzliwie…”

Dzięki książce „Nie tłucz się dietami” Elżbiety Lange, mamy szansę na to, że każda podjęta dieta zakończy się sukcesem. Ten przewodnik ma na celu pomóc schudnąć raz na zawsze. Czytelnik znajdzie tutaj również część ze specjalnymi tekstami, z których można dowiedzieć się, jak odsunąć od siebie zachcianki i odnaleźć motywację do trwałej zmiany.

 

Agnieszka Miśkowiec