Naturalne sposoby na rozgrzanie się zimą

Zima - kobieta na śniegu

Przyznajmy, że zima zaskakuje nas co roku – jest albo za ciepło albo za zimno.

W przypadku ciepłych zim, z jakimi mamy do czynienia w ostatnich latach, każda temperatura poniżej zera odbierana jest wręcz jako siarczysty mróz. Jak w takim razie nie dać się kapryśnej zimie i uchronić przed skutkami zmarzniętych nosów?

Kawa czy herbata, a może czekolada?

Gdy myślę o zimie, widzę prószący śnieg za oknem, trzaskające drewno w kominku, ciepły sweter i wełniane skarpety. Do tego herbata. Koniecznie z imbirem, cynamonem, gożdzikami, miodem, malinami, syropami smakowymi czy przyprawami korzennymi. Możliwości jest naprawdę wiele, aby stworzyć swoją własną kompozycję herbaty zimowej. Tak samo jeśli chodzi o kawę i czekoladę. Gorąca czekolada z nutą pomarańczy lub malin może tak samo rozgrzać i rozbudzić, jak aromatyczne cappuccino z syropem korzennym.

Zanurz się w aromatycznej kąpieli

Po długim, ciężkim dniu każdy będzie wdzięczny za odrobinę relaksu. Wanna wypełniona po brzegi gorącą wodą, do tego świeczki zapachowe. Zima to idealny czas na stworzenie sobie domowego SPA. Przemarznięte stopy oraz dłonie nie mają szans. Po kąpieli należy obowiązkowo użyć głęboko nawilżającego balsamu do ciała. Zimą skóra ma szczególną tendencją do przesuszenia i odwodnienia, ze względu na szybkie i gwałtowne zmiany temperatur.

Przygotuj się do wiosny!

Nie masz pomysłu jak jeszcze rozgrzać się zimą? Ubierz się na “cebulkę” i wyjdź z domu. Pobiegaj, wyjdź na szybki spacer z psem. Dzięki temu nie będziesz czuł się ospały, poodychasz świeżym powietrzem. To nie tylko sprawi, że będziesz się czuć lekko, lecz również podniesie twoją odporność. Wiele osób w okresie zimowo-wiosennym ma skłonność do infekcji, ale nie powinieneś się tym martwić, gdy odpowiednio zbilansujesz swoją dietę i zadbasz o zdrowie. Dzięki temu na pewno nie odczujesz skutków przesilenia wiosennego, a twój zegar biologiczny płynnie przejdzie w okres wiosenny z kolejną dawką promieni słonecznych.

Autor: Dominika Kubasiak

 

 

  Dietetyk Wrocław - Magia Zdrowia
                    Diety. Programy Odchudzające. Doradztwo Żywieniowe.

                                          Sprawdź: Dietetyk Online