„Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem” Dr Michael H. Greger, Gene Stone

recenzja dieta

Życie w XXI wieku jest wyjątkowo szybkie. Rozmowy twarzą w twarz zastępują SMS-y, aby dowiedzieć się, co słychać u znajomych, wystarczy zalogować się na Facebook bądź Instagram. Przygotowanie codziennych posiłków w zaciszu własnego mieszkania zamienione zostało na mniej zdrowy obiad z barów szybkiej obsługi. Często nawet nie wchodzimy do budynku, by zamówić danie, tylko podjeżdżamy do odpowiedniego stanowiska, gdzie składamy swoje zamówienie. Wszystko w jednym celu, żeby było jak najszybciej, ponieważ nie mamy czasu, wciąż gdzieś biegniemy. Dopiero, kiedy organizm zaczyna dopominać się o uwagę, zwalniamy. Warto pamiętać, żeby dbać o zdrowie przez cały czas, nie tylko wtedy, gdy coś nam dolega. Na rynku pojawia się coraz więcej książek, które mają na celu podpowiedzieć nam, w jaki sposób dbać o organizm tak, aby jak najdłużej zachował zdrowie i wigor.

Jednym z cennych poradników jest ten napisany przez Gene Stone oraz dr. Michaela Gregera. Zamieszczono w nim obszerne wyjaśnienie kwestii zdrowego odżywiania, a także wnikliwe opracowanie piętnastu najpopularniejszych chorób, na które jesteśmy narażeni między innymi przez złe nawyki żywieniowe. Autorzy przytaczają wyniki różnych badań mieszkańców USA, w celu potwierdzenia swoich tez traktujących o zdrowym żywieniu. Doradzają, jak zmienić swoją dietę, przypominają, że posiłki pozbawione warzyw nie są w stanie zapewnić nam dobrego zdrowia, którego tak bardzo potrzebujemy. Przedstawiają także swój pomysł rezygnacji z mięsa na rzecz roślin. Wiedząc, że to zadanie dla niektórych może okazać się zbyt trudne, wspominają o tym, aby pamiętać o jarzynach, które dostarczą naszemu organizmowi najwięcej witamin. W poradniku znajdziemy także wzmianki o aktywności fizycznej. Codzienny spacer jest w stanie wydłużyć życie aż o 24 procent!

Książka „Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem” to cenny poradnik dedykowany wszystkim, którzy mają na uwadze prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Warto po nią sięgać, aby uzmysłowić sobie, że szybkie życie nie prowadzi do niczego dobrego. Trzeba wypracować w sobie nawyk zdrowego odżywiania, bo tylko dzięki niemu wkroczymy na odpowiednią ścieżkę prowadzącą do dobrej formy, zadowolenia, a przede wszystkim zdrowia.

 

“Jak nie umrzeć przedwcześnie. Co jeść, aby dłużej cieszyć się zdrowiem”

Dr Michael H. Greger, Gene Stone

Wydawnictwo: Czarna Owca

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 530

 

Agnieszka Miśkowiec