Dzbanek Dafi – sposób na czystą i tanią wodę

dzbanek dafi

Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody to podstawa każdej zdrowej diety. Woda, którą znajdziemy w naszych kranach nie zawsze jest zdatna do tego, aby spożywać ją bez obróbki. Zaopatrujemy się więc w wodę pitną w sklepach, gdyż gotowanie i ostudzanie wody kranowej jest na ogół zbyt czasochłonne i mniej wygodne. Czy jest jakaś alternatywa dla takiego postępowania?

Marka „Dafi” proponuje nam praktyczne dzbanki z filtrami. Producent zapewnia, że są one dostosowane do jakości wody występującej w polskich kranach, tak, aby optymalnie ją oczyszczać. Filtry „Dafi” znajdziemy pod postacią estetycznych dzbanków z zasypem filtrującym (składającym się z aktywnego węgla i żywicy jonowymiennej) w środku.

Producent dodatkowo przekonuje nas, że wybór „Dafi” pozwoli zaoszczędzić nasze pieniądze; cena dzbanka to ok. 69 zł (jego objętość to 4 litry), filtr do dzbanka (kosztujący ok. 15 zł) starcza by przefiltrować średnio od 150 do 200 litrów wody – w najmniej korzystnym wypadku litr przefiltrowanej wody będzie kosztował nas 10 groszy. Ta matematyka zachęca, by wypróbować możliwości filtra.

Dzbanek „Dafi” – jak wspomniałam – ma pojemność 4 litrów, wyposażony jest również we wskaźnik Led informujący o konieczności wymiany filtra. Dzbanki występują w wielu wariantach kolorystycznych, prezentują się naprawdę elegancko i schludnie. Warto wspomnieć, że na pierwszy rzut oka przedmiot wydaje się wykonany solidnie i z pomysłem.

Zadanie naczynia jest proste – ma filtrować wodę, czyli usuwać z niej m.in. żelazo, rdzę, mangan – wszystko, co sprawia, że woda ma metaliczny posmak i wpływa źle na nasz organizm.

Filtrowanie za pomocą dzbanka „Dafi” trwa parę minut, natomiast można odczuć bardzo wyraźną zmianę w smaku wody – staje się czystszy, przyjemny dla zmysłów, a kawa, herbata czy zupa przygotowane na przefiltrowanej, pozbawionej osadów wodzie również smakują lepiej.

Woda do składnik niezbędny do życia, należy jej pić od dwóch do trzech litrów dziennie – ze względu na ten fakt, warto zastanowić się jakiej jakości jest płyn, którym na codzień raczymy nasz orgaznim. Filtry „Dafi” to ciekawa (i tańsza!) alternatywa dla kupowania wody butelkowej. Lepsza również ze względu na zminimalizowanie odpadów – nie wyrzucamy plastikowych butelek, których możemy ‘wyprodukować’ naprawdę dużo. Warto zatem zainteresować się tym produktem i wypróbować go w swoim domowym zaciszu.