Dieta antystresowa

Rzodkiewa i szczypiorek na talerzu

W dzisiejszych czasach, stres jest niestety wpisany w nasze życie. Żyjemy szybciej, gonimy za karierą, bierzemy na siebie więcej obowiązków i… stresujemy się. Stres często bywa motywatorem, ale niekiedy odbija się na naszym zdrowiu, zadowoleniu z życia itp.

Jest wiele metod walki ze stresem i każdy radzi sobie z nim na różny – niekoniecznie dobry – sposób. Kiedy prowadzimy stresujący tryb życia, warto zniwelować stres poprzez zastosowanie specjalnej diety antystresowej, która skutecznie poprawia humor dostarczając naszemu organizmowi niezbędnych składników, które są mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Dieta antystresowa, nastawiona jest na redukowanie negatywnego działania stresu, dostarczając do organizmu witaminy, których mu brakuje – C i B. Dietę tą powinno stosować się przez dwa dni i można powtarzać ją raz w tygodniu. W trakcie diety powinno się jeść takie produkty jak: banany, ziemniaki, orzechy, buraki, mięso drobiowe. Kategorycznie należy unikać: kawy, alkoholu oraz słodyczy, ponieważ mają one negatywny wpływ na układ nerwowy.

Dla powodzenia diety, konieczne jest spożywanie pokarmów bogatych w magnez. To właśnie brak magnezu, powoduje, że jesteśmy nerwowi, odczuwamy poczucie niepokoju itp. W walce ze stresem, pomaga też picie kakao, herbat ziołowych, jak i wody mineralnej.

Dieta ta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie radzą sobie ze stresem. Produkty bogate w magnez oraz inne składniki mineralne sprawią, że nasze samopoczucie się polepszy i lepiej będziemy radzić sobie z emocjami.

Przykładowy jadłospis może składać się z pięciu posiłków. Na śniadanie warto wybrać np. jogurt naturalny, chleb ze szczypiorkiem i rzodkiewką, oraz banana. Na drugie śniadanie warto zjeść kawałek gorzkiej czekolady i wypić sok np. pomidorowy. Obiad może składać się z takich składników jak: pieczony pstrąg, surówka z kapusty, makaron razowy. Podwieczorek, może obfitować w sałatkę z brzoskwini i winogron oraz posiekanych migdałów, a na kolację warto zjeść łososia i surówkę z cykorii.

Stres ma bardzo niekorzystny wpływ na nasz organizm. Warto o tym pamiętać i pomóc samemu sobie. Jeśli nie radzimy sobie ze stresem w sposób emocjonalny, warto sięgnąć po bodźce z zewnątrz. Powodzenie diety antystresowej jest jednak uzależnione też od jej ścisłego i systematycznego stosowania.

Autor: Natalia Bednarz