Boot Camp – żołnierski trening zwiększający wytrzymałość

boot camp

Grupowe ćwiczenia na świeżym powietrzu, które pomagają w pracy nad wytrzymałością, odpornością i odpowiednią motoryką – to najprostsza definicja Boot Campu. Dyscyplina wywodzi się od treningu rekrutów w amerykańskiej armii. Już w październiku odbędzie się pierwszy trening Boot Camp w ramach cyklu TRENUJ.ODKRYWAJ.MERRELL.

Boot Camp to dyscyplina oparta na programie treningowym żołnierzy amerykańskiej armii. Przeciąganie opon, pompki, czołganie – każdy kojarzy to z hollywoodzkich produkcji filmowych. Jednak podczas treningu „w cywilu” surowa musztra została zastąpiona dobrą zabawą. Ćwiczenia mają mobilizować do zdrowej rywalizacji. Trenując w grupie można liczyć nie tylko na wsparcie pozostałych uczestników, ale również motywację do osiągania jak najlepszych wyników. Trenerzy podkreślają, że Boot Camp to dyscyplina zespołowa, w której ćwiczy się nie tylko indywidualnie, ale przede wszystkim w parach, trójkach czy większych grupach. Dzięki temu można szybko nawiązywać nowe znajomości w atmosferze sportowego współzawodnictwa.

Trening Boot Camp ma charakter funkcjonalny. Opiera się na ogólnorozwojowych ćwiczeniach, które angażują wszystkie partie mięśni. Jest to dyscyplina, która pozwala poznać granice własnych możliwości, a następnie dzięki solidnej pracy nad własnym ciałem – pokonywać te granice. Podczas treningu pracuje się nad wytrzymałością, skocznością, szybkością czy koordynacją ruchów. Ćwiczenia pomagają wzmocnić ciało, wyrzeźbić sylwetkę, ale i zgubić zbędne kilogramy. Zdaniem trenerów podczas intensywnego, godzinnego treningu można spalić nawet 1000 kalorii. Boot Camp to sport dla wszystkich, bez względu na wiek, czy kondycję fizyczną. Tempo i ilość powtórzeń dostosowuje się do fizycznych możliwości danej osoby.

25 października godz. 11 na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się bezpłatny trening Boot Camp z cyklu TRENUJ. ODKRYWAJ. MERRELL. Ćwiczenia, na które zaprasza marka Merrell, zostaną poprowadzone przez profesjonalnych instruktorów tej dyscypliny z grupy Boot Camp Polska. Trenerzy, zależnie od stopnia zaawansowania uczestników, poprowadzą tradycyjny trening Boot Camp, wersję light dla osób, które miały dłuższą przerwę od sportu lub hard dla zwolenników solidnego wycisku, którzy mogą pochwalić się dobrą kondycją.

Szczegóły dotyczące treningu znajdują się na profilu marki Merrell na Facebooku. Rejestracja na październikowe spotkanie rozpoczyna się 13 października. Zgłoszenia należy wysłać na adres treningi@merrell.com.pl podając imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy oraz informację o uprawianych sportach. Przewidywany limit uczestników treningu to 35 osób.