Oszczędzaj energię z Homergy

homergy

Po piciu wody z kranu, zakupach prosto od rolnika czy meblach z recyklingu przyszedł czas na kolejny ekologiczny trend. Tym razem chodzi o oszczędzanie energii elektrycznej. Brzmi nudno i trudno? Z aplikacją mobilną Homergy wcale nie! Dzięki nowej apce oszczędzanie energii zamienia się w grę, rywalizację i inteligentne pomaganie. Zaoszczędzone kilowatogodziny zostaną bowiem przeliczone na złotówki, a Bosch – twórca aplikacji – przeznaczy pieniądze na cele charytatywne.

Świadomy ekologicznie styl życia często wymaga wyrzeczeń, poświęceń, a przede wszystkim czasu i zaangażowania. Oszczędzanie energii nie jest tutaj wyjątkiem i nie kojarzy się raczej z dobrą zabawą. Czy zatem energooszczędność można zamienić w grę? Homergy udowadnia, że tak!

Dzięki nowej aplikacji Homergy na smartfony i tablety każdy może z łatwością śledzić zużycie prądu w swoim domu. Po pobraniu Homergy wystarczy zrobić zdjęcie licznika oraz wprowadzić podstawowe dane na temat metrażu mieszkania i posiadanych sprzętów. Ponowne skanowanie po trzech dniach pozwoli ustalić średnie zużycie energii w domu, a zarazem stan wyjściowy do oszczędzania. Następnie nie pozostanie już nic innego jak sukcesywnie zmniejszać ilość zużywanych kilowatogodzin. Aplikacja podpowie, jak to zrobić oraz zmotywuje do większych oszczędności.

Dodatkowo po zalogowaniu się do Homergy, na platformie będzie można tworzyć grupy i oszczędzać wspólnie. Aplikacja umożliwi śledzenie własnych postępów, jak również rywalizację między grupami, co oznacza, że będzie mobilizowała do osiągania coraz lepszych wyników. A oszczędzać warto nie tylko po to, by się sprawdzić, ale też w bardziej szlachetnym celu. Bosch, który jest autorem aplikacji, przeznaczy ekwiwalent pieniężny zaoszczędzonych przez graczy kilowatogodzin na realizację wybranych projektów. Pierwsze dwa zgłosiły Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach oraz Fundacja Integracja JPII w Łodzi.

Aplikacja jest dostępna na smartfony i tablety z systemem Android i iOS. Korzystanie z niej jest bezpłatne, a sama aplikacja całkowicie transparentna. Mimo że Homergy zostało stworzone przez prywatną firmę, nie służy jako platforma sprzedażowa ani promocyjna. Użytkownicy nie będą dostawać ofert handlowych czy informacji o produktach, a ich dane osobowe będą całkowicie bezpieczne. W Homergy liczy się energooszczędność i cele prospołeczne, ponieważ aplikacja ma stanowić nowe, stabilne źródł finansowania projektów prowadzonych przez organizacje charytatywne.