„Sposób na Hashimoto” Karen Fraizier

sposób na hashimoto

Choć chorób dotykających ludzi jest niestety pod dostatkiem, wciąż pojawiają się nowe lub te częściowo zapomniane zyskują na popularności. Jednym z najbardziej “chodliwych” ostatnio tematów jest choroba Hashimoto. Ponieważ coraz więcej znanych ludzi przyznaje się do cierpienia na to schorzenie, jest ona jednym z najciekawszych tematów podejmowanych przez autorów artykułów, opracowań i książek.

Choroba Hashimoto dotknęła także Karen Fraizier, autorkę książki “Sposób na Hashimoto”. Karen Fraizier z chorobą zmaga się od 23 lat, jednak musiało minąć całe 20 lat zanim została poprawnie zdiagnozowana. Karen, walcząc o odzyskanie zdrowia, zdążyła zgłębić temat swojej choroby nie tylko po to, by pomóc sobie, ale także innym. W tym właśnie celu opracowała 31 – dniowy plan, który ma za zadanie przywrócić zdrowe funkcjonowanie tarczycy oraz zniwelować niekorzystne skutki uboczne choroby.

Karen Fraizier proponuje konkretną dietę, wzbogaca ją przepisami i listą potrzebnych składników, bez której nie przyrządzimy oferowanych potraw. Stosując się do jej wskazówek możemy zminimalizować objawy choroby. Książkę wzbogacono fotografiami, które przykuwają uwagę czytelnika.

Chociaż pozycja dedykowana jest przede wszyskim osobom chorującym na Hashimoto, to z wskazówek w niej zawartych może skorzystać każdy, kto chce spróbować zmienić swój jadłospis, by zacząć jeść smacznie ale przede wszystkim zdrowo.

 

Agnieszka Miśkowiec