„Pułapki przyjemności” Irena A. Stanisławska, Robert Rutkowski

pułapki przyjemności

Żyjemy w czasach, kiedy dosłownie wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Nasz sposób życia jest zrównoważony, gdy bierzemy od życia to, co nam oferuje, ale z cały czas włączonym zdrowym rozsądkiem, ponieważ, jak wszyscy wiemy, co za dużo to niezdrowo. Nasz świat, w którym mamy sporo obowiązków, oferuje również szereg przyjemności, którymi łatwo się zachłysnąć, kiedy nie podejdziemy do niego z głową.

Międzyludzkie relacje, praca, odpoczynek, jedzenie, sen – bez tego naprawdę ciężko wyobrazić sobie dobre życie. Niestety w tym wszystkim czyha cała masa mniej lub bardziej groźnych pułapek, w które łatwo wpaść a wyjść już trudniej.

Robert Rutkowski to doświadczony terapeuta specjalizujący się w temacie uzależnień, który dzieli się teraz swoją wiedzą z szerszą publicznością. Na podstawie przytoczonych przez niego historii, czytelnik może wysnuć własne wnioski, w jakich momentach warto zatrzymać się, by nie zajść zbyt głęboko w różnego rodzaju uzależnienia i nawyki.

Niniejsza książka to wywiad Ireny Stanisławskiej z Robertem Rutkowskim, w którym ceniony terapeuta udziela odpowiedzi na takie pytania jak: skąd bierze się nałóg? Czy uprawianie sportu również może niebezpiecznie uzależnić? Jak zmienić szkodzące nam nawyki na korzystne dla zdrowia i dobrej kondycji ducha? Kiedy zwrócić uwagę na niepokojące znaki?

„Pułapki przyjemności” to lektura dla każdego, kto chce złapać i utrzymać życiowy balans. Jest obecna na rynku niespełna rok, a nieprzerwanie cieszy się ogromnym uznaniem.

 

Agnieszka Miśkowiec