Jak przygotować pożywne i zdrowe śniadanie?

Zdrowe i pożywne śniadane z musli

Czasem rano spiesząc się do pracy czy też do szkoły, mamy problem z przygotowaniem sobie śniadania. W gruncie rzeczy nie wiemy co najbardziej by nam odpowiadało, a czas nagli.

Nie mamy zazwyczaj czasu na przygotowywanie sobie gotowanych jajek czy też na smażenie bekonu. Poza tym dziś duży nacisk kładzie się na to, by jeść przede wszystkim zdrowo. Śniadanie jest jednak zdecydowanie najważniejszym posiłkiem w ciągu całego naszego dnia, musi zatem dodawać nam również energii. Co zatem można sobie przygotować, by było zdrowe, pożywne i przede wszystkim treściwe?

Dobrym sposobem na wypełnienie tych kilku punktów, jest przygotowanie musli. Obecnie może zakupić je także gotowe w sklepie, co jest bardzo dużym ułatwieniem. W gruncie rzeczy nie musimy się już o nic martwić. Wystarczy do takiego posiłku dodać sobie jogurt naturalny czy też mleko. Wówczas śniadanie będzie z pewnością pożywne. Jednak wiele osób samodzielnie przygotowuje sobie musli śniadaniowe. Wówczas bardziej można dostosować je do swoich oczekiwań i ulubionych smaków. Co może się w nim znaleźć? Oczywiście jakieś płatki śniadaniowe. Czasem kukurydziane, innym razem natomiast owsiane. Bez wątpienia owsiane sprawdzają się jednak lepiej, ponieważ dłużej się je trawi i są dużo zdrowsze. Natomiast dodatki jakie w musli umieścimy, to tak naprawdę tylko i wyłącznie nam wybór. Mogą być to rodzynki, różnego rodzaju orzechy czy też żurawina. Obecnie bardzo popularne jest dodawanie tam suszonych owoców, które są bardzo zdrowe. Również te kandyzowane znajdują się w różnych rodzajach musli. Oczywiście są one dość słodkie, ponieważ zawierają sporą ilość cukru. Warto jednak mieć na uwadze to, że śniadanie to energia na cały poranek. Cukier natomiast nam tą energię daje. Dlatego spożycie pewnych jego ilości w porze śniadania, nie jest w gruncie rzeczy niczym złym.

Oczywiście dodatków do musli jest o wiele więcej. Można tam dorzucić siemię lniane, pestki dyni czy też słonecznika. Coraz częściej trafiają do niego również nasiona chia. Warto od czasu do czasu zmieniać swoje ulubione sklepowe musli bądź też przygotowywać je sobie zupełnie inaczej. Wówczas zawsze będzie ono dla nas różnorodne i taki posiłek nam się nie znudzi.