Jak zapewnić swojemu organizmowi dzienną dawkę witamin i minerałów?

Soki z warzyw i owoców

Każdy z nas ma zapotrzebowanie na różnego rodzaju witaminy i minerały. Oczywiście w zależności od tego jaki mamy tryb życia, czym się zajmujemy itp., to zapotrzebowanie się pomiędzy sobą różni. Jednak bez względu na to co robimy, takie zapotrzebowanie mamy.

poszczególne witaminy i minerały występują w pożywieniu, które spożywamy na co dzień. Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze jesteśmy w stanie skomponować posiłek tak, by zjeść wszystko co jest nam potrzebne. W takiej sytuacji wiele osób opiera się na tym, by spożywać suplementy. Dostarczają one bowiem witamin i minerałów, które są potrzebne. Jednak najlepszym rozwiązaniem, jest zapewnianie swojemu organizmowi naturalnego uzupełnienia tych wartości odżywczych. Dlatego zamiast tabletek, lepiej jest skierować swoją uwagę na soki. Sok to zmiksowane warzywa i owoce, czasem również pestki różnego rodzaju warzyw i owoców. W takiej postaci możemy wypić sok wyciśnięty nawet z kilkunastu warzyw i owoców, w których znajdują się różne witaminy i minerały. Oczywistym jest, że nie jesteśmy w stanie zjeść w ciągu dnia takiej ilości warzyw i owoców, jednak z sokiem jest zupełnie inaczej. Jesteśmy w stanie go wypić, a tym samym dostarczyć w zdrowej postaci naszemu organizmowi wszystkiego tego, co najlepsze.

By móc przygotowywać sobie takie soki w domowym zaciszu, ponieważ te do kupienia są zazwyczaj bardzo drogie, warto wejść w posiadanie wyciskarki. Takie wyciskarki wolnoobrotowe sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Po wyciśnięciu w nich warzyw i owoców, otrzymuje się największą ilość witamin oraz minerałów. Oczywiście zwykła wyciskarki do soków również się pod tym względem sprawdzi, jednak zazwyczaj z niej wychodzi sok nieco uboższy pod względem swojej wartości. Dziś wyciskarki do owoców, jak i wyciskarki do warzyw, są bardzo popularne. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak w gruncie rzeczy takie soki mogą wpływać na organizm. Przede wszystkim dzięki nim znacznie może poprawić się stan naszej cery. Poza tym mają one również wpływ na nasze ogólne samopoczucie i na naszą witalność, ponieważ są naszą codzienną porcją witamin. Warto również zwrócić uwagę na to, iż takie soki pozwalają nam na uchronienie się przed wieloma chorobami.