„Emocjonalne SoS” Guy Winch

emocjonalne sos

Coraz więcej uwagi zwraca się obecnie na zdrowy styl życia. Jesteśmy wręcz bombardowani zewsząd złotymi radami dotyczącymi zdrowia organizmu. Czytamy o bogatej w niezbędne pierwiastki żywności, poznajemy coraz to nowsze metody na zwalczanie zbędnych kilogramów. Jednak na palcach jednej dłoni możemy policzyć artykuły, w których redaktorzy pokazują troskę o nasze zdrowie psychiczne. Mogłoby się wydawać, że w tej sferze zostajemy sami. Musimy działać tak, jak podpowiada nam serce czy intuicja.

Jeśli również zauważyliście internetowe pustki w tym temacie, z pomocą może przyjść Guy Winch – psycholog, który podpowiada jak poroadzić sobie w obecnym, pędzącym świecie. Próbuje podnieść nas na duchu, poradzić, jakim sposobem możemy pozbyć się dawnych urazów, które nie pozwalają spokojnie zasnąć. Autor poradnika zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku mamy całą gamę medykamentów, które są skuteczne przy chorobach ciała, natomiast sfera duchowa pozostaje jakby w ukryciu.

Vademecum „Emocjonalne SOS” kryje w sobie wyczerpujące informacje na temat siedmiu najpoważniejszych urazów psychicznych, są nimi: niskie poczucie własnej wartości, rozpamiętywanie, odrzucenie, porażka, samotność, poczucie winy, strata i trauma. Autor opowiada do czego prowadzą nasze psychiczne zranienia, w jaki sposób mogą nas zniszczyć. Nie pozostawia nas bez konkretnych metod, mających pomóc w leczeniu. W poradniku znajdziemy także historie ludzi borykających się z różnymi problemami oraz rady, kiedy koniecznie trzeba poprosić o profesjonalną pomoc.

 

Agnieszka Miśkowiec