ABC kosmetyki naturalnej. Tom II warzywa

abc kosmetyki warzywa

Życie i zdrowie jest tylko jedno. Chcąc utrzymać silny i odporny na choroby organizm musimy zastanowić się, co w naszej diecie nam służy, a co przeszkadza w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Warto wyeliminować zbędne produkty i zastąpić je wartościowymi. Dotyczy to nie tylko jedzenia, ale i kosmetyków.

Najlepsze co można zrobić dla swojej cery to pielęgnacja świeżymi, zdrowymi, domowymi preparatami bez zbędnych konserwantów i barwników. Wskazówki jak wykonać kosmetyki z wykorzystaniem warzyw, które spożywamy na co dzień, znajdziemy w poradniku „ABC kosmetyki naturalnej. Tom II warzywa”.

Poradnik zawiera ponad 170 przepisów na ekologiczne kosmetyki z uwzględnieniem 25 warzyw. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

W książce przeczytamy o tym jak przyrządzić maseczki, toniki, eliksiry, okłady, peelingi i kąpiele z wykorzystaniem popularnych warzyw. Autorka daje również praktyczne porady przydatne podczas wytwarzania eko kosmetyków.

Magdalena Przybylak – Zdanowicz dołącza do poradnika niezbędne informacje o właściwościach zdrowych kosmetyków, znajdziemy w nim również dużo ciekawostek. Polecam zarówno pierwszy, jak i drugi tom oraz zachęcam do zmiany kosmetyków z często nieznanym nam składem, na te wykonane samodzielnie ze świeżych owoców i warzyw. Satysfakcja gwarantowana.

 

Agnieszka Miśkowiec