Odżywczo – wygładzający krem pod oczy GoCranberry

krem pod oczy

Od kremu przeznaczonego do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu oczekujemy przede wszystkim poprawnego nawilżenia oraz braku podrażnień. Dziś pod lupę bierzemy krem GoCranberry.

Wysoko w składzie znajduje się olej migdałowy. Olej ten produkowany jest z dwóch odmian migdałów – słodkiej (dulcis) i gorzkiej (amara) – w procesie tłoczenia na zimno. Głównym składnikiem czynnym jest kwas oleinowy (ok.68%) i kwas linolowy (ok.26%). Olej migdałowy jest emolientem czyli zapobiega utracie wody w skórze. Poza tym łagodzi podrażnienia i działa przeciwzmarszczkowo.

Kolejnym składnikiem jest skwalan – olej występujący między innymi w oliwie z oliwek. Wykazuje właściwości bakteriobójcze oraz zapobiega utracie wody z naskórka.

W kremie znajdziemy również hialuronian sodu, czyli sól sodową kwasu hialuronowego, który jest humekantem – utrzymuje wilgoć. Hialuronian sodu tworzy na skórze warstewkę, która zapobiega odparowaniu wody i umożliwia przenikanie innym substancjom do wnętrza skóry.

Do kremu dodano również pantenol, który po wniknięciu w skórę ulega przemianie w aktywną biologicznie witaminę B5. Bardzo dobrze nawilża i uelastycznia skórę.

Krem będzie dobrze służył niezależnie od wieku i we właściwy sposób będzie pielęgnował delikatną skórę pod oczami. Zapraszamy do zapoznania się z całym składem.