„Znajdź w życiu sens” Emily Esfahani Smith

znajdź w życiu sens

Jaki jest cel ludzkiego istnienia? Dlaczego wciąż biegamy za materialnymi dobrami, bez których, jak często myślimy, życie nie byłoby możliwe? Kiedy na chwilę głębiej przeanalizujemy powyższe pytania, znaków zapytania powstaje jeszcze więcej.

Niestety często nie otrzymujemy jednoznacznej odpowiedzi, a na jej miejsce pojawia się frustracja i zdezorientowanie. W momentach, kiedy poszukujemy sensu życia z pomocą przychodzą poradniki mające na celu naprowadzić nas na właściwą drogę prowadzącą ku spełnieniu. Większość z nich nawołuje do radykalnej zmiany codziennych nawyków, jednak może jest możliwość podejścia do tego zagadnienia od trochę innej strony?

„Znajdź w życiu sens” to książka inna niż wszystkie. Dlaczego? Ponieważ autorka nie przekonuje, że myślenie odgrywa tutaj najważniejszą rolę. Na przodowanie wysuwa się coś zupełnie innego, co może zaskoczyć tych, którzy dobrze znają tę kategorię literatury.  

Emily Esfahani Smith chce, żeby jej czytelnicy zrozumieli dlaczego są na tym świecie, dlaczego i w jakim celu żyją. Autorka na podstawie zasłyszanych przykładach z życia innych ludzi, bądź ich historii oraz czerpiąc informację z badań naukowych pokazuje jakie postępowanie przybliża człowieka do pełni szczęścia, a jakie oddala. Nie podaje żadnych złotych rad. Chce, by to czytelnik samodzielnie podjął indywidualne kroki, które doprowadzą go do spełnienia zarówno zawodowego, jak i tego na płaszczyźnie prywatnej. Smith daje sobie tylko za zadanie, by wskazać wartościową ścieżkę, resztę pozostawia nam, wierząc, że będziemy potrafili dobrze wykorzystać jej pomoc.

Poradnik napisany został lekkim, swobodnym językiem, dzięki któremu dociera skutecznie do dużej rzeszy odbiorców, a podane treści mogą być zapamiętane na długi czas.

 

Agnieszka Miśkowiec