Zdrowe odżywianie zabieganej mamy

mama dieta

Bycie mamą to praca na pełen etat i niestety kojarzy się raczej z niedojadaniem niż ze zdrowym odżywianiem. Mamy są zazwyczaj zabiegane i zapominają o zdrowym trybie życia, szczególnie gdy przestają karmić swoje pociechy piersią i wracają do pracy zawodowej. Często zdarza się wtedy, że z braku czasu nie jedzą wystarczająco, albo ich posiłki są niezdrowe i przypadkowe. Jak zatem powinna odżywiać się aktywna kobieta?

Oto 3 zasady odżywiania, które sprawią, że każda mama będzie zdrowa i pełna energii.

1.    Wybieraj odżywcze produkty

Aktywna mama powinna wspomagać swój organizm poprzez dostarczenie mu odpowiedniej ilości energii, witamin oraz minerałów. Planując posiłki warto uwzględnić więc produkty mleczne, tłuste ryby, warzywa i owoce oraz rośliny strączkowe, które zawierają mnóstwo zdrowych dla organizmu składników.

2.    Unikaj niezdrowych produktów

Każda zabiegana mama wie, że kondycja jest bardzo ważna. Aby utrzymać energię i dobrą kondycję trzeba unikać tłustych mięs i wędlin, potraw smażonych i fast-foodów, słonych przekąsek i słodyczy.

3.    Planuj tydzień

Dobrze jest zaplanować posiłki np. w niedzielę, na cały zbliżający się tydzień. Najlepiej jest jeść 5 niewielkich posiłków dziennie w odstępach 3-4 godzinnych. Dzięki temu organizm nie będzie dawał sygnałów do spożywania niezdrowych przekąsek między posiłkami. Taki plan żywienia pozwoli zaoszczędzić czas w tygodniu, gdy trzeba rano biec do pracy, odprowadzając w pierwszej kolejności dziecko do przedszkola lub szkoły. Można przygotować posiłki dzień wcześniej
i zabrać ze sobą w pojemniczkach.

Zabiegane mamy doskonale wiedzą jak ułatwiać sobie życie, dlatego z pewnością docenią zdrowy, odżywczy koktajl Herbalife PRO 20 Select. Z powodzeniem może zastępować on w ciągu dnia pełnowartościowe posiłki lub przekąski. Koktajl ten jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie ma czasu na przygotowanie i zjedzenie któregokolwiek z posiłków. Szczególnie, jeśli zabiegana mama jest w drodze między pracą a przedszkolem lub basenem i lekcją muzyki dziecka. Herbalife PRO 20 Select to pyszny, wysokoproteinowy koktajl, który jest gotowy od razu po wymieszaniu z wodą. Dobrym wyborem są także orzechy, jednak nie więcej niż garść – są kaloryczne! Szybkie i wartościowe będą również dobrej jakości batony białkowe.

Bycie mamą to prawdziwe wyzwanie, ale też ogrom radości. Warto zadbać o siebie i swój poziom energii, żeby dzielić się nim ze swoimi pociechami. Każda, nawet najbardziej zabiegana mama, może zdrowo się odżywiać!