Mam? Mammografia w Sukcesji

mammografia

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega: rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Szacunkowo stanowi 20% wszystkich zachorowań Polek na nowotwory złośliwe. Ryzyko wzrasta po 50. roku życia. Najpoważniejszym problemem staje się jego zbyt późna diagnoza. W dniach 20 – 23 października od godziny 9:00 wszystkie kobiety w wieku od 50 do 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sukcesja.

Rozpoznanie nowotworu w fazie przedinwazyjnej w dużym stopniu zwiększa szanse na całkowite wyleczenie. Warto działać profilaktycznie i przyjrzeć się czynnościom służącym wczesnemu wykrywaniu tej choroby. W ramach cyklicznej akcji realizowanej na terenie Sukcesji, wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Specjalnie przygotowany mammobus dostępny będzie w dniach 20-23 października od godziny 9:00. Aby umożliwić wykonanie badania wszystkim zainteresowanym Paniom, godzina, do której czynny będzie mammobus nie została wyznaczona. Zainteresowani proszeni są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz.

Badanie nie wymaga dodatkowego przygotowania i trwa zaledwie kilka minut. Jest bezpieczne dla zdrowia, a zastosowany podczas niego ucisk może wywołać jedynie krótkotrwałe uczucie dyskomfortu. Ciąża jest jedynym przeciwskazaniem do wykonania mammografii.