Ekologiczne sprzątanie łazienki

sprzątanie łazienki

Łazienka jest dość specyficznym miejscem do sprzątania. Często nie możemy wyobrazić sobie, aby czyścić sanitaria inaczej, niż przy użyciu mocnych preparatów do czyszczenia. Natomiast bardzo łatwo jest się przekonać, że ekologiczne sprzątanie łazienki również jest skuteczne, a dodatkowo nie nadwyręża naszego portfela i nie zanieczyszcza niepotrzebnie środowiska.

Zaopatrzmy się więc w sodę oczyszczoną, olejek eteryczny oraz ocet. Szczególne właściwości antybakteryjne ma olejek z drzewa herbacianego, przez co jest najczęściej polecany jako element sprzątania, jednak inne zapach także będą odpowiednie.

Niezawodny płyn do mycia wanny, kafelek oraz umywalki przygotujemy w następujący sposób – pół szklanki sody oczyszczonej oraz trzy łyżki octu – taką mieszkaną przecieramy sanitarnia za pomocą gąbki lub szmatki, i spłukujemy wodą z dodatkiem paru kropel ulubionego olejku eterycznego.

Jak umyć sedes bez używania chemicznych środków czystości? Soda i ocet również są odpowiedzią na to pytanie. Pół szklanki sody oczyszczonej należy wsypać do muszli klozetowej i skropić dwiema łyżkami octu. Zostawić w takim stanie na około pół godziny, wyczyścić szczotką a następnie spłukać. Ważne rzeczą jest, aby regularnie wymieniać szczotkę do toalety.

Lustro  w łazience najwygodniej będzie przetrzeć właściwą ku temu szmatką (możemy również użyć starej gazety) zamoczoną w roztworze wody i łyżeczki octu.

Jak dbać o czystość chromowanych elementów (kurków, kranów)? Należy sporządzić roztwór wody z octem, w skali 1:1 i takim to roztworem je przecierać – efekt taki sam jak przy użyciu specjalistycznych chemicznych środków.