„Zielona seria. Naturalne środki czyszczące. Ekologiczne sposoby na sprzątanie domu” Fern Green

eko

Moda na bycie ekologicznym trwa w najlepsze. Bez trudu można podnieść poziom swojej wiedzy na temat zdrowego trybu życia. Zostajemy niekiedy zasypywani przypomnieniami, że warto uprawiać sport lub chociaż porzucić samochód i pokonać pieszo kilka przystanków w drodze do pracy. Podobnie rzecz ma się odnośnie zdrowej żywności. W Internecie bez problemu odszukamy przepisy na fit potrawy, które pomogą w zachowaniu zadowalającej sylwetki. Warto teraz pójść o krok dalej i zgłębić temat ekologicznego sprzątania. Z pomocą przychodzi nam Fern Green.

Autorka w kolejnej książce z „Zielonej serii” przekonuje, że warto odrzucić wszystkie chemiczne środki czyszczące, które często uczulają i są szkodliwe dla organizmu, na rzecz tych nie powodujących uszerbku na zdrowiu. W książce znajduje się ponad sto przepisów na domowe środki, które z powodzeniem można wykorzystać do czyszczenia mieszkania. Na wstępie Fern wyczerpująco opowiada o rzeczach niezbędnych do sprzątania, następnie przechodzi do rad jak i czym czyścić poszczególne pomieszczenia. Radzi też, jak skutecznie pozbyć się uciążliwych insektów.

Poradnik, prócz cennej treści, opatrzony został również fotografiami. Przedstawione przepisy są łatwe do wykonania, a składniki potrzebne do ich stworzenia są dostępne w każdym sklepie z artykułami gospodarczymi.

 

Agnieszka Miśkowiec