Bezpłatne warsztaty żywieniowe w chorobach nowotworowych

warsztaty żywieniowe

Jeżeli jesteś pacjentem onkologicznym lub opiekujesz się osobą chorą i chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym odżywianiu w chorobie onkologicznej, przyjdź na bezpłatne warsztaty z cyklu NUTRIDZIEŃ. Spotkanie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” przez Nutricię Medyczną i Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Odpowiednie żywienie w trakcie choroby, zwłaszcza onkologicznej, ma ogromne znaczenie, ponieważ wspiera organizm w procesie leczenia. Wpływa na działanie układu opornościowego, odbudowę uszkodzonych komórek, polepszenie samopoczucia pacjenta, a w efekcie skuteczność terapii. Niestety wielu pacjentów onkologicznych boryka się z problemami z odżywianiem, przez co dostarczenie odpowiedniej ilości składników pokarmowych bywa ogromnym problemem. Z powodu braku apetytu, trudności ze spożywaniem posiłków, a także na skutek przebytej operacji, chemio i/lub radioterapii, pacjenci tracą wagę a ich organizm jest bardzo osłabiony.

To właśnie tym pacjentom oraz ich opiekunom dedykowane są warsztaty, podczas których będą mieli okazję:
•    poznać najważniejsze zasady żywienia w chorobie nowotworowej oraz przykłady wdrażania ich w codziennym funkcjonowaniu,
•    dowiedzieć się, czym jest żywienie medyczne i dlaczego powinno stanowić integralną część leczenia onkologicznego,
•    zobaczyć, jak w prosty sposób wykonać posiłki o zwiększonej wartości odżywczej i energetycznej, dzięki wykorzystaniu specjalistycznych preparatów odżywczych.

Warsztaty odbędą się 14 czerwca o godz. 14:30 w sali konferencyjnej na parterze w budynku F Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu (Pl. Hirszfelda 12).

Spotkanie będzie składać się z wykładu na temat odżywiania w chorobie nowotworowej oraz części pokazowej, prezentującej propozycje posiłków wraz z degustacją. Warsztaty poprowadzi  dietetyk mgr inż. Ewa Ceborska-Scheiterbauer, specjalizująca się w specjalistycznym żywieniu w chorobie nowotworowej.

Warsztaty są bezpłatne. Zapisów można dokonywać pod adresem mailowym: Nutricia.Medyczna@nutricia.com.