Zakończenie kampanii społecznej „Piękna bo Zdrowa”

Kwiat Kobiecości

Już po raz drugi FM GROUP wspiera Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości w walce o zdrowie Polek. 3 lutego 2015 r. w Teatrze Kamienica odbyła się VI Gala Finałowa podsumowująca kampanię społeczną „Piękna bo Zdrowa”. Jej  celem jest zmiana podejścia kobiet do własnego zdrowia i przypominanie o potrzebie wykonywania regularnych badań ginekologicznych.


Hasło szóstej edycji kampanii „Piękna bo Zdrowa” brzmi:

Zrób badanie ginek()logiczne. Nie bierz problemu w nawias! Koniec wymówek!

W gronie jej ambasadorek znalazły się znane polskie aktorki: Tamara Arciuch, Joanna Koroniewska, Agnieszka Warchulska, dziennikarka Kinga Burzyńska oraz Ida Karpińska, Prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, zaś honorowy patronat nad wydarzeniem objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

– Firma FM GROUP, ze względu na profil działalności, jest szczególnie blisko swoich klientów. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się już po raz drugi wesprzeć działania Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości – mówi Katarzyna Trawińska, właścicielka FM GROUP. – To właśnie dzięki naszym kosmetykom ambasadorki akcji mają tak piękne makijaże. Zawsze pamiętamy jednak o tym, że piękna kobieta dba nie tylko o swoją urodę, ale także o zdrowie. Dlatego badajmy się, drogie Panie! Gorąco do tego zachęcam! Misją kampanii „Piękna bo Zdrowa” jest zmiana podejścia Polek do badań ginekologicznych. Tegoroczna akcja trwała przez miesiąc: od 7 stycznia do 3 lutego 2015 r. W tym czasie w całej Polsce prowadzono działania, które miały na celu zachęcić i zmotywować kobiety w każdym wieku do wykonywania regularnych badań ginekologicznych.

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości od dziesięciu lat aktywnie walczy o zdrowie Polek. Stawia na profilaktykę, dostęp do informacji, edukację i zmianę świadomości w podejściu do zdrowia nie tylko ze strony samych kobiet, ale również i mężczyzn. Kwiat Kobiecości chce przełamać tabu, jakim jest mówienie o chorobach nowotworowych narządów rodnych kobiet.

Więcej informacji na stronie: www.kwiatkobiecosci.pl.