Z monitorem oddechu bezpieczniej

monitor oddechu

Nie ulega wątpliwości, że dzięki monitorom oddechu niemowlęta śpią bezpieczniej. Urządzenia kontrolują ruchy dziecka, informują rodziców o wszelkich nieprawidłowościach w oddychaniu, a gdy zachodzi taka potrzeba- wszczynają głośny alarm, który daje młodej mamie i tacie czas na działanie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nowoczesne monitory oddechu to pewne i sprawdzone źródło wiedzy o kondycji nocnego wypoczynku najmłodszych. Aby maluch był prawdziwie bezpieczny, a rodzic spokojny, warto wybierać urządzenia, którym można zaufać. Niezawodne, funkcyjne, dobrej jakości monitory (np. stacjonarny monitor oddechu Babysense 5 lub przenośny monitor Snuza) to jedyny sposób na zdrowy i beztroski sen niemowlęcia.

Snuza czy Babysense 5- jaki monitor wybrać?

Przenośny monitor Snuza czy stacjonarny Babysense 5? Który model jest lepszy? To wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji- przekonują specjaliści. Mobilne urządzenie kontrolujące oddech Snuza dba o bezpieczeństwo niemowlęcia i w łóżeczku, i poza nim. Przypinane do pieluchy lub ubranka malucha, towarzyszy mu non stop- niezależnie od pory dnia i nocy czy miejsca, w jakim dziecko przebywa. Informuje o niskiej liczbie ruchów, ostrzega, gdy zaburzenia oddychania pojawiają się regularnie. Snuza została wyposażona w dwa systemy reagowania: pierwszy- delikatne pobudzanie wibracjami- włącza się, gdy przerwa w oddychaniu trwa dłużej niż 15 sekund; druga- głośny sygnał alarmowy- włącza się, gdy wibracje nie powodują powrotu funkcji oddechowych i potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Tradycyjne monitory Babysense 5, zwane także monitorami pod materac, kontrolują i liczą ruchy dziecka przebywającego w łóżeczku. To stacjonarne urządzenie sprawdza się, gdy dzieci są przyzwyczajane do spania w łóżeczku. Babysense 5 to jedyny monitor na rynku, który przeszedł testy kliniczne i posiada certyfikat medyczny. Jest stosowany nie tylko w domach, ale także w centrach medycznych. I nic w tym dziwnego. Zaufanie, jakim profesjonaliści i specjaliści obdarzyli Babysense 5 jest sumą wielu czynników, wśród których troska o bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych jest najważniejsza. Babysense 5 nie tylko kontroluje oddech malucha, zmniejszając ryzyko wystąpienia SIDS, ale także ponadprzeciętnie dba o bezpieczeństwo najmłodszych. Babysense 5, podobnie jak Snuza, jest monitorem bez kabli, co oznacza, że jego użytkowanie jest całkowicie bezpieczne, a ryzyko zaplątania się malucha w przewody po prostu nie istnieje. Dodatkowo Babysense 5 nie emituje żadnych fal, nie powoduje skutków ubocznych, nie stwarza dla niemowlęcia żadnych zagrożeń. Dzięki temu, że wyróżnia się niską frekwencją fałszywych alarmów, monitor jest urządzeniem wiarygodnym- ufają mu i młodzi rodzice, i najlepsi lekarze.

Z monitorem oddechu dziecko jest bezpieczniejsze. Okazuje się jednak, że my- rodzice możemy zrobić wiele, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo kłopotów z oddychaniem i zminimalizować ryzyko wystąpienia SIDS. O tym, jak poprawić komfort wypoczynki dzieci i zadbać o ich bezpieczeństwo informuje kampania społeczna Podaruj Dziecku Bezpieczny Sen www.podarujdzieckubezpiecznysen.plWięcej informacji o monitorach oddechu rodzice znajdą na:
Snuza:  www.snuza.pl
Babysense 5:   www.babysense-polska.pl