Warsztaty wegańskie w warszawskich szkołach

warsztaty wegańskie

Już w marcu, rusza w Warszawie druga edycja Warsztatów Edukacji Żywieniowej „W Zielonej Krainie”, wspieranych przez markę Fit&Easy oraz prowadzonych przez Vege Polska. Tym razem programem zostało objętych 10 placówek. Patronat nad działaniami edukacyjnymi objął Instytutu Żywności i Żywienia. Warsztaty potrwają cztery miesiące.

W 2014 roku w 58 zajęciach wzięło udział 1500 dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami. Programem zostało objętych 20 placówek, w tym 12 przedszkoli i 8 szkół podstawowych. Zorganizowane też zostały weekendowe zajęcia dla dzieci i rodziców.

Sukces i ogromne zainteresowanie sprawiły, że w 2015 roku ekipa Zielonej Krainy odwiedzi 10 placówek, w tym szkoły podstawowe na Bemowie, Białołęce, w Ursusie, gdzie przeprowadzi łącznie 40 zajęć dla co najmniej 1000 uczniów i nauczycieli. Większość szkół biorąca udział w programie zgłosiła się już w ubiegłym roku.

W dzisiejszych czasach dzieci jedzą zbyt dużo cukrów prostych i tłuszczu pochodzenia zwierzęcego, w ich diecie brakuje natomiast błonnika, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. W ich żyłach coraz częściej obecna jest blaszka miażdżycowa, która jeszcze niedawno występowała niemal wyłącznie u dorosłych. Według najnowszych badań, nadmierną masę ciała ma obecnie ponad 20% dziewcząt i prawie 30% chłopców.  – mówi Hanna Stolińska, dietetyczka z IŻŻ.

Podczas zajęć, trwających dwie godziny lekcyjne, dietetyk i kucharz, opowiedzą dzieciom w przystępny sposób o zdrowym odżywianiu. Wspólnie przygotowane posiłki zawierać będą wyłącznie pełnowartościowe produkty jak np. świeże i suszone owoce, mixy sałat, pestki, szpinak, jarmuż ect.

Podczas warsztatów w grupie dzieci dużo chętniej sięgają po warzywa. Marka Fit&Easy bardzo mocno zaangażowana jest w promocję zdrowego stylu życia. Taką praktyczną formę edukacji uważamy za najlepszy sposób dotarcia do dzieci i pokazania im, że zdrowa kuchnia może być przyjacielem każdego. – Agnieszka Krajewska, Marketing Manager marki Fit&Easy.

Fit&Easy oferuje doskonałej jakości świeże warzywa – wyselekcjonowane, umyte i pocięte czyli gotowe do bezpośredniego spożycia. Przygotowanie zdrowego posiłku na takiej bazie to wygoda i oszczędność czasu. Atuty produktów Fit&Easy z pewnością szybko docenią wszystkie zabiegane osoby, które czują potrzebę zdrowego odżywiania się. Marka Fit&Easy jest również partnerem programu „Policz się z cukrzycą”.