Amigdalina

amigdalina

Lepiej zapobiegać niż leczyć – stwierdzenie przypisywane Hipokratesowi jest aktualne do dzisiaj. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, unikanie stresu skutkują tym, że rzadziej się przeziębiamy, odporność naszego organizmu jest zauważalnie wyższa. Odpowiednia profilaktyka jest również skuteczna w celu unikania poważniejszych chorób: układu krążenia, przewodu pokarmowego czy chorób nowotworowych. Czasami, w przypadku niedoborów pewnych produktów w diecie można wspomóc się również suplementami diety – w ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa witamina B17.

Do testowania otrzymaliśmy suplement diety Amigdalina – witamina B17 firmy Alter Medica.

Powszechnie wiadomo, że owoce i warzywa są źródłem zdrowia, jednak nie wszyscy są świadomi, że również gniazda nasienne rozmaitych owoców zawierają wiele wartościowych składników odżywczych. Jedną z najcenniejszych substancji jest amigdalina, znana również jako witamina B17. W najwyższym zbadanym stężeniu witaminę B17 zawierają nasiona moreli, ale można ją znaleźć także w pestkach innych owoców, a nawet w nasionach prosa i lnu. Związek nie jest produkowany samoistnie przez organizm, dostarczyć go można jedynie z dietą.

Amigdalina to organiczny związek chemiczny z grupy glikozydów. Przez wielu specjalistów medycyny naturalnej uznawana jest za preparat o działaniu antyrakowym, przypisuje się jej też pozytywny wpływ na leczenie już istniejących nowotworów, jako wspomaganie tradycyjnej terapii.

Suplement diety firmy Alter Medica wyróżnia się najwyższą dopuszczalną zawartością witaminy B17. Ekstrakt z pestek moreli zawiera standaryzowaną ilość amigdaliny.

Witaminę B17 – amigdalinę – firmy Alter Medica znajdziemy w dobrych aptekach i sklepach zielarskich. Opakowanie 60 kapsułek wystarcza na dwumiesięczną kurację i kosztuje ok. 78 zł. Należy zażywać jedną kapsułkę dziennie, popijając szklanką wody. Tabletki są niewielkie, wygodne do połknięcia.

Pamiętajmy, że najważniejszy w profilaktyce rozmaitych schorzeń jest zdrowy styl życia – zadbajmy o prawidłową dietę, regularny wysiłek fizyczny, pozytywne nastawienie do świata. Ryzyko poważnych chorób będzie wtedy o wiele mniejsze.