Uśmiechnij się

Uśmiech

Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje”.


Trudno nie zgodzić się z tymi słowami, prawda? Uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc. Przełamuje stres, ośmiela i sprawia, że świat i ludzie stają się przyjaźniejsi. Uśmiech jest magią, która powstaje z niczego, zmienia szare dni w kolorowe, czyni nas szczęśliwymi. Niestety, wychodząc na ulicę bardzo często spotykamy ludzi o ponurych twarzach, tych radosnych można policzyć na palcach jednej ręki. Powody do smutku i narzekań mnożą się jak grzyby po deszczu. Ciężkie dni, złe samopoczucie, niepowodzenia, zranienia, ogrom obowiązków – brak czasu na odpoczynek, nie sprzyjająca aura… wymieniać można w nieskończoność.

Tylko pozytywne emocje

Zamiast dać wygrać negatywnym myślom, postaraj się z każdej sytuacji wyciągnąć coś dobrego. Choćby promyk nadziei na lepsze jutro a zobaczysz, że wszystko się zmieni. Życie jest zbyt krótkie, by spędzić je na zadawaniu pytań „dlaczego tak, a nie inaczej potoczyło się moje życie”, „dlaczego mnie to spotkało”. W każdym zdarzeniu, które przeżywamy jest coś pozytywnego, choćby nikłe światełko w tunelu. Pamiętajmy, że wszystkie sytuacje mają za zadanie zmienić coś w naszym życiu i tylko od nas zależy, czy będzie to zmiana na lepsze czy na gorsze. Musimy nauczyć się cieszyć, doceniać wszystko to, co nas spotyka, ponieważ tylko wtedy mamy szansę na szczęście.

Życie jest cudem, a do tego jest jedno więc warto je dobrze wykorzystać. Czy wiesz, że kraje takie jak Brazylia, Malezja, Kambodża są uznawane za „uśmiechnięte kraje”? Liczne festiwale, uliczne parady, zabawy sprzyjają dobremu nastrojowi, ludzie są szczęśliwi i uśmiechnięci przez co odporni na choroby. Warto brać z nich przykład.

Nie daj się ponurym myślom

Każdy z nas chce być szczęśliwy. Wszyscy dążymy do szczęścia. To jedna z niewielu spraw łączących ludzi. Im szybciej uświadomisz sobie, że uśmiech to podstawa, tym szybciej odnajdziesz szczęście. Aby jak najszybciej do niego dotrzeć powinieneś za wszelką cenę pozbyć się czarnowidztwa, ponieważ ono najskuteczniej tarasuje drogę do radości.

Rodzaje uśmiechu

Czy wiesz, że wyróżniamy dwa rodzaje uśmiechu? Pierwszy to uśmiech Duchenne`a charakteryzujący się wykorzystywaniem mięśni jarzmowych podnoszących kąciki ust oraz mięśni okrężnych, które unoszą policzki i tworzą zmarszczki wokół oczu. Jest to szczery uśmiech. Drugim rodzajem jest uśmiech Pan Am, do którego używa się tylko mięśni jarzmowych. Który właśnie zagościł na Twojej twarzy drogi czytelniku?

Nigdy nie wątp w siebie. Pamiętaj, że jesteś jedyny w swoim rodzaju. Wyjątkowy. Żyj w zgodzie ze sobą. Uśmiechaj się do wszystkiego i do wszystkich, a zobaczysz, że otoczenie pójdzie Twoim śladem.

Autor: Agnieszka Miśkowiec