„Ile kosztuje uśmiech?” Ulrich Schnabel

ile kosztuje uśmiech

Kiedy w 1997 roku księżna Diana zginęła w wypadku, świat pogrążył się w ciszy. Wiadomość o tym nieszczęściu zaistniała w mediach na długo. Ludzie przybywali do miejsc kojarzących się ze zmarłą, by zapalić znicz i złożyć kwiaty. Nawet dzisiaj, po tylu latach, wspomnienie tragicznej śmierci księżnej, wywołuje gwałtowne emocje.

To tylko jedno z wielu wydarzeń, do których nawiązuje Ulrich Schnabel, autorka książki „Ile kosztuje uśmiech”. Opowiada o takich trudnych, codziennych lub wręcz przeciwnie, skrajnych uczuciach, jakie często nosimy w sobie. To pełna humoru, jak i również naukowego spojrzenia na temat uczuć publikacja, mająca na celu pokazanie, jak powstają emocje i jak można je wykorzystywać. Czytelnik znajdzie tutaj wskazówki, jak mądrze korzystać z portali społecznościowych, w jaki sposób radzić sobie z emocjami na co dzień, pozna najnowsze badania psychologiczne, jak i autentyczne zdarzenia znane rzeszom ludzi.

Ulrich Schabel porusza temat globalnej żałoby po śmierci księżnej Diany, nie omija również zagadnień emotikonów na portalach społecznościowych czy wycofania społecznego bądź japońskiego hikikomori. „Ile kosztuje uśmiech?” jest dobrą lekturą dedykowaną tym, którzy chcą się dowiedzieć, jak lepiej radzić sobie ze swoimi uczuciami i emocjami.

 

Agnieszka Miśkowiec