Ty też możesz podarować pół tony karmy bezdomnym zwierzakom z Dolnego Śląska

konkurs schronisko

Wrocławska fundacja ma szansę zdobyć aż pół tony dodatkowej karmy dla zwierzaków, a wszyscy możemy jej w tym pomóc i stać się Świętymi Mikołajami dla bezdomnych psów i kotów. Jak? Włączając się w trwającą na www.dlaSchroniska.pl akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”, w ramach której właśnie wystartował konkurs. Trzy podmioty, które dzięki wsparciu internautów jako pierwsze uzbierają 100% zgłoszonego na zimę zapotrzebowania, wygrają dodatkowe zapasy.

„Gwiazdka dla bezdomniaka” to charytatywna akcja, która odbywa się w całości online, ale pomoc jest jak najbardziej realna. Najpierw na platformie www.dlaSchroniska.pl schronisko bądź fundacja umieszcza listę produktów, których potrzebują przebywające pod jej opieką czworonogi, a następnie internauci mogą je im fundować – każdy sam wybiera, który podmiot chce wesprzeć. Cały proces przypomina zakupy w sklepie internetowym z tą różnicą, że dary trafiają bezpośrednio do zwierzaków, a ich dostawa jest darmowa – płaci się więc wyłącznie za wybrane upominki.

„Twarzą” Wrocławia w ramach akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” jest pies Kulok. W imieniu swoim i swoich czworonożnych przyjaciół prosi między innymi o suchą i mokrą karmę oraz psie przysmaki. Część z nich już jest zgromadzona, ale fundacja bardzo liczy na to, że uda jej się uzbierać wszystkie potrzebne rzeczy. – Byłoby to ogromne wsparcie dla nas w opiece nad zwierzakami, ale nie tylko. W ramach „Gwiazdki dla bezdomniaka” wystartował bowiem właśnie konkurs, w ramach którego mamy szansę na dodatkowe zapasy karmy – nawet pół tony! – mówi Iwona Morozow z Fundacji Węgielek. Nagrody zdobędą trzy podmioty, które dzięki pomocy internautów jako pierwsze uzbierają 100% zgłoszonego na zimę zapotrzebowania. Jest o co walczyć, bo będzie to między innymi kolejno 500 kg, 300 kg i 200 kg wysokiej jakości karmy. – Zaprojektujemy dla nich również nowe strony internetowe, a zdobywcy pierwszego miejsca ufundujemy także adopcyjną sesję fotograficzną dla zwierzaków. Wszystko po to, by ułatwić i usprawnić komunikację z potencjalnymi nowymi opiekunami, a tym samym zwiększyć szanse czworonogów na ciepły i bezpieczny dom, którego tak pragną – dodaje Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl, która jest organizatorem akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”.

– Nawet najdrobniejszy gest jest ważny – doceniamy każdy podarowany kilogram czy choćby najmniejszą puszkę karmy. Teraz upominki fundowane naszym czworonogom na www.dlaSchroniska.pl mają podwójne znaczenie i jeszcze większą moc – pomogą nam zapewnić zwierzakom pożywienie, ale też zwiększą nasze szanse na uzyskanie dodatkowych zapasów na zimę. Zachęcamy więc do wsparcia nas i każdemu, kto włączy się w „Gwiazdkę dla bezdomniaka”, już teraz gorąco dziękujemy – mówi Agata Magiera z Fundacji Węgielek.Akcja „Gwiazdka dla bezdomniaka” oraz odbywający się w jej ramach konkurs potrwają do 24 grudnia.