Rakstar, czyli gwiazdy pomagają chorym na raka

rakstar

Już 26 stycznia startuje akcja #Rakstar, której celem będzie spełnienie marzeń podopiecznych fundacji Rak’n’Roll. Uśmiech, radość i szczęście, pomimo raka – to główny cel, który postawił sobie pomysłodawca całego przedsięwzięcia – podróżnik i reporter Tomasz Michniewicz. To właśnie on jako pierwszy pomoże spełnić marzenie Anety, zabierając ją w ekscytującą podróż do Malezji i Singapuru.

Razem możemy więcej

Popularność gwiazd bardzo pomaga w nagłośnieniu akcji charytatywnych. Właśnie to zmotywowało Tomasza Michniewicza do podjęcia działań związanych z realizacją wyjątkowego projektu, jakim jest #Rakstar. Polski podróżnik, reporter i fotograf postanowił zorganizować chorej na raka piersi 40-letniej Anecie podróż do Malezji i Singapuru, jednego z najbardziej malowniczych regionów na ziemi.

– Rak to nie wyrok, ale też nie katar. Różne myśli przechodzą przez głowę. Sam byłem parę razy w (o wiele mniejszym) dołku i zawsze ktoś mi pomagał, miałem na kogo liczyć. Wiem, jak ważne jest, żeby ktoś w odpowiedniej chwili wyciągnął rękę. Daleka podróż, a to też wiem z doświadczenia, pozwala złapać dystans, spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Chciałem sprezentować chwilę oddechu od choroby komuś, komu bardzo się ona przyda. Aneta z mężem dostała moje bilety lotnicze (miałem do Malezji lecieć sam), pokrywam wszystkie koszty ich podróży, rozpisałem im program wyjazdu dzień po dniu po moich ulubionych zakątkach i będę asystować z Polski podczas trwania podróży – mówi Tomasz Michniewicz.

Jeden z najpopularniejszych organizatorów wypraw nie zastanawiał się ani chwili, któż powinien stać się współorganizatorem akcji. Fundacja Rak’n’Roll, która już od niemal dziesięciu lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Dzięki idei Rak’n’Roll oraz zaangażowaniu Tomasza Michniewicza – wydarzenie pomoże odmienić życie wielu osób, zwłaszcza że Michniewicz zaprosił do udziału w swojej akcji kolejne gwiazdy.

Pozytywna popularność

Premiery, gale, bankiety – to miejsca, w których najłatwiej spotkać znaną osobę z telewizji. Jednakże niezależnie od poziomu sławy, nadmiaru obowiązków i angażującej pracy, gwiazdy potrafią zagospodarować swój czas, by skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Wykorzystując swoją popularność czynią dobro, wspierając zarówno finansowo, jak i osobiście. Znakomitym dowodem jest zbliżająca się akcja #Rakstar, dzięki której osoby chore będą mogły oderwać się od codziennego smutku i cierpienia, doświadczając radosnych chwil związanych ze spotkaniem ze swoim idolem. Wejście za kulisy ulubionego spektaklu czy sceny koncertowej, przejazd samochodem terenowym, sesja zdjęciowa – takie wydarzenia zdecydowanie zapadną w pamięć! Do dobroczynnego zespołu #Rakstar dołączyli, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Joanna Moro czy Olga Bończyk, a Michniewicz mówi, że to dopiero początek.

– Wsparcie gwiazd może bardzo pomóc, czego świetnym przykładem jest akcja Boba Geldofa i jego utwór „Do They Know It’s Christmas?”, a – bądźmy szczerzy – samej gwiazdy nie kosztuje to wiele. Zdałem sobie sprawę, że wiedza i możliwości, które mam – mogą coś zmienić. Mogę zabrać kogoś w mój świat, dając mu chwilę oddechu, a inne gwiazdy mogą zabrać pozostałych podopiecznych w „ich światy”. Odseparowanie od codziennych zmartwień, smutku i cierpienia – to coś na czym najbardziej nam z Rak’n’Rollem zależy. Chciałbym, aby podczas pierwszej akcji – wyjazdu do Malezji – Aneta była radosna i uśmiechnięta. Łzy na pewno też będą, nie mam wątpliwości – ale to już będą łzy szczęścia. – mówi Tomasz Michniewicz.