„Supermix. Termoposiłki dla niemowląt” Peikert Desiree

supermix

Kiedy rodzina powiększa się po raz pierwszy, rodzice mogą czuć się zagubieni. Muszą poznać maluszka, by dobrze odpowiadać na jego potrzeby. Nie inaczej sprawa ma się z posiłkami. O ile w pierwszych miesiącach mleko jest jedynym daniem dziecka, o tyle w późniejszym etapie już może pojawić się mnóstwo pytań.

Kiedy rozszerzać dietę małego człowieka? Co powinno się podawać w pierwszej kolejności? Jakie owoce i warzywa mogą dołączyć do takiego posiłku? Czas poznać odpowiedzi, a te zawarte są w książce „Supermix. Termoposiłki dla niemowląt”.

W tymże poradniku autorka odsłania przed rodzicami tajniki kuchni dzieci. Przy jej pomocy dowiedzą się oni o co rozszerzać jadłospis swojej pociechy i kiedy to robić. Wszystkie dania proponowane przez Peikert Desiree bezproblemowo można wykonać przy pomocy urządzenia Thermomix.

Książka zawiera 50 przepisów na szybkie i smaczne dania. Od pierwszej zupki aż do pełnego obiadowego posiłku. Wszystko zostało opatrzone wskazówkami, co ma na celu jeszcze sprawniejsze przygotowanie dań dla dzieci.

Jednak to nie wszystko. Z poradnika można czerpać także wiedzę na temat eliminowania z jadłospisu sztucznych dodatków i alergenów. Warto też zaznaczyć, że książka została podzielona na rozdziały odpowiadające kolejnym etapom życia dziecka.

 

Agnieszka Miśkowiec