Nie stój godzinami przy garach – zamów catering na Wigilię!

Barszcz świąteczny

Nawet nie zauważyłaś jak szybko to minęło – znów będą święta. Dopiero co siedzieliście przy wielkanocnym stole, a znów do niego usiądziecie. Choć atmosfera wciąż będzie radosna i podniosła, menu odrobinę się zmieni. I nie chodzi wyłącznie o skład, lecz przede wszystkim o ilość, która dla wielu staje się liczbą „nie do przeskoczenia”. Jak poradzić sobie z przygotowaniem aż 12 potraw i czy to w ogóle możliwe?

O przygotowaniach do świąt słów kilka

Święta kojarzą nam się nie tylko z pysznym jedzeniem i prezentami, lecz przede wszystkim z rodzinną atmosferą, która sprawia, że mimo wysiłku jaki wkładamy w ich przygotowania, co roku ciągnie nas do nich jeszcze bardziej. Nie wiadomo w czym tak do końca tkwi ten dziwny fenomen, że za cenę kilkudniowej niejednokrotnie pracy, nieprzespanych nocy i psychicznego zmęczenia, co roku wkładamy w przygotowania do świąt jeszcze więcej wysiłku. I chociaż jesteśmy zmęczeni, nie dajemy za wygraną, bo Święta Bożego Narodzenia są przecież raz w roku.

Tradycyjne potrawy na Wigilię

Tradycja nakazuje, by na wigilijnym stole znalazło się 12 potraw. I choć zawartość menu różna jest w zależności od regionu Polski, w każdym domu dba się, żeby właśnie tyle przysmaków znalazło się podczas tej odświętnej kolacji. Czy jednak każda gospodyni domowa ma czas, chęci i odpowiednie zdolności, by przygotować całą ucztę? Wiele z nas zdaje się w tej materii zarówno na pomoc najbliższych, wydzielając obowiązki, kto co zrobi lub przyniesie, rozkładając sobie gotowanie na kilka dni, a czasem również zamawiając część wigilijnych potraw (lub wszystkie) z ulubionej restauracji, np. raut.pl, które szczególnie w tym szczególnym okresie chcą pomóc swoim klientom i wyręczyć ich trochę w obowiązkach.

Zamów catering na Święta!

Wydawać by się mogło, że to pójście na łatwiznę, bo przecież święta są od gotowania. Ale czy na pewno? Choć jedzenie jest ich ważną częścią podczas świątecznych przygotowań i w natłoku obowiązków nie może umknąć nam fakt prawdziwej natury świąt, którą niewątpliwie jest rodzinna atmosfera i odpoczynek w gronie najbliższych. Być może właśnie dlatego, powinniśmy zdawać się na pomoc innych osób, czy to profesjonalnej obsługi cateringowej, czy rozdzielaniem przygotowania poszczególnych wigilijnych dań wśród rodziny, która pojawi się na kolacji. Taka logistyka całego wydarzenia sprawi, że będziemy mieli znacznie więcej czasu na radowanie się prawdziwą magią świąt.