Kąpiele w wodach termalnych to dar dla duszy i ciała

wody termalne

Jedną z najbardziej atrakcyjnych miejscowości w polskich górach jest Białka Tatrzańska, malowniczo położona u stóp Tatr nad rzeką Białką. Można tutaj bowiem oddawać się przyjemności uprawiania sportów zimowych, podziwiać panoramę gór, odpoczywać na łonie romantycznej natury, a od paru lat również rozkoszować się urokami i czerpać korzyści z kąpieli w wodach termalnych.

Baseny termalne w Polsce mają swoją bogatą historię, jednak dopiero od niedawna stały się powszechnie znane i zyskują sobie w związku z tym coraz większą popularność. Trudno się temu dziwić, jako że kąpiel w zmineralizowanej gorącej wodzie nie tylko niesie ukojenie i odprężenie, ale też ma wymierne korzyści dla zdrowia – rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle reumatyczne, obniża ciśnienie, przyspiesza metabolizm, pomaga w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Kąpiel w wodach termalnych jest naturalnie bardzo wskazana także dla osób całkowicie zdrowych, ma działanie relaksujące, oddziałuje korzystnie na wygląd i kondycję skóry, wzmacnia naczynia krwionośne, zmniejsza napięcie mięśniowe, stabilizuje tętno i ciśnienie, reguluje gospodarkę hormonalną.

Jeśli chodzi o baseny termalne, Terma Białka w Białce Tatrzańskiej należy do grupy najczęściej odwiedzanych tego rodzaju miejsc, ponieważ dysponuje nie tylko jednym z największych basenów termalnych w Polsce, ale jest generalnie nowoczesnym i doskonale wyposażonym obiektem oferującym swoim gościom liczne atrakcje. Współczesny urlopowicz oczekuje bowiem spędzenia wolnego czasu w interesujący i aktywny sposób. Spodziewa się pięknie położonego hotelu i ciekawych miejsc do zwiedzania w okolicy, kompleksu fitness, oferty Wellness i SPA, strefy rozrywki i strefy dla dzieci. Jeśli ma do dyspozycji takie właśnie atrakcje i udogodnienia, będzie czuł się usatysfakcjonowany, a zapewne zupełnie szczęśliwy, gdy jeszcze do tego dojdą baseny termalne. Terma Białka oferuje wszystko to, czego można się spodziewać po nowoczesnym, pragnącym zaspokoić wszelkie potrzeby gości, kompleksie zapewniającym wodne rozrywki i relaks.

Wody termalne, pochodzące z głębokich warstw skorupy ziemskiej, mają szczególny wpływ na nasze zdrowie. Istotą ich działania jest przenikanie zawartych w nich pierwiastków takich jak wapń, magnez, potas, żelazo, mangan, sód, miedź, cynk i innych do organizmu, co dobroczynnie wpływa na jego funkcjonowanie. Te zdrowotne właściwości wody termalnej, w połączeniu z wodnym parkiem rozrywki i innymi atrakcjami, mogą uczynić urlop czymś absolutnie wyjątkowym i wydatnie przyczynić się do regeneracji sił witalnych oraz radykalnej poprawy samopoczucia.