Cycling Recycling 2018 – Wisła z prądem!

cycling recycling

Już 15 lipca rusza wyjątkowa wyprawa rowerowa z cyklu “Cycling Recycling”. Tym razem będzie można spotkać eko-peleton m.in: u źródeł Wisły na Baraniej Górze, w Krakowie, Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku – mówi wrocławski ekolog i podróżnik, który poprowadzi kolarki i kolarzy wzdłuż Królowej Polskich Rzek.

Po drodze ekolożki i ekolodzy na rowerach organizują cykl spotkań z mieszkańcami, organizacjami, samorządowcami i mediami. W 12 miastach przygotowane są akcje edukacyjne i ekologiczne, podczas których promowana będzie walka z zaśmieceniem oraz selektywna zbiórka i recykling elektrośmieci.

Eko-peleton startuje już 15 lipca w Beskidach (na Baraniej Górze), a meta przewidziana jest 28 lipca na starówce w Gdańsku! Do przejechania jest ponad 1000 km nadwiślańską trasą rowerową. Tak jak w poprzednich wyprawach, każdy może dołączyć na dowolnych odcinkach i w dowolnym czasie do rajdu oraz do zaplanowanych ekologicznych akcji.

Wszyscy chętni do wspólnego cyclingu i recyclingu proszeni są o kontakt: Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu, tel. 697 092 978. Trasę można śledzić na bieżąco na stronach: www.cycling-recycling.eu i https://www.facebook.com/cycling.recycling/.

“Cycling Recycling 2018 – czyli Wisła z prądem!”, to już trzecia ekologiczna wyprawa rowerowa, w której bierze udział eko-peleton złożony z kolarek i kolarzy m.in. pracowników firm Remondis Electrorecycling i Electro System Organizacji Odzysku. W 2016 roku eko-peleton przemierzył trasę dookoła Polski, w 2017 roku trasa wiodła wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, a w tym roku eko-peleton będzie można spotkać nad Wisłą, od jej źródeł aż do ujścia w Bałtyku.