Cud natury – nierafinowany olej kokosowy firmy Oleania

Olej kokosowy

Nie od dziś wiadomo, że to, co najlepsze dla ludzkiego organizmu, natura ukryła w roślinach i ich owocach. Są one pokarmem idealnym, który stanowi doskonale wyważoną kompozycję składników odżywczych. Większości z nich przypisuje się właściwości lecznicze, zapobiegające wielu chorobom oraz regeneracyjne, a niektórym wręcz magiczne i od wieków otacza się je kultem. Jednym z nich jest kokos, owoc palmy kokosowej, który pod warstwą szorstkiej włókniny skrywa prawdziwy dar Matki Natury – bogactwo witamin, zestaw odpowiednio dobranych składników mineralnych oraz idealną kombinację nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Palma zwana drzewem życia

Już sama nazwa palmy kokosowej, kalpa vriksha, oznaczająca drzewo dostarczające wszystko, co jest potrzebne do życia, dużo nam o niej mówi. Na Filipinach nazywana jest „drzewem życia”, a mieszkańcy wysp na Pacyfiku twierdzą, że jej owoce są lekarstwem na wszystkie choroby. Przekonania ludzi, którzy odwiecznie pielęgnują relację z naturą, mają w sobie wiele prawdy. Palma kokosowa to niezwykłe drzewo, z którego owoców możemy uzyskać olej, miąższ, sok lub mleko, a każdy z tych naturalnych produktów posiada dla ludzkiego organizmu właściwości zdrowotne. Najcenniejszym z nich jest organiczny olej, który tak jak olej kokosowy marki Oleania tłoczony jest na zimno i dzięki temu znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, lecz również w kosmetyce.

Jak olej kokosowy wpływa na nasze zdrowie?

Przede wszystkim zawiera unikalne połączenie kwasów tłuszczowych nasyconych, które są metabolizowane przez nasz organizm w korzystny sposób i wywierają pozytywny wpływ na działanie układu nerwowego. Taka kombinacja kwasów tłuszczowych przyczynia się także do utraty tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenia ryzyka chorób serca. Posiada bezcenne właściwości przeciwzapalne, które stanowią niezastąpione wsparcie dla naszego systemu autoimmunologicznego, a także przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Kwas laurynowy zawarty w oleju kokosowym eliminuje szkodliwe patogeny, takie jak wirusy, bakterie i grzyby. Niezależnie od powodu, dla którego go spożywamy, ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, wygląd zewnętrzny i samopoczucie.

Wielofunkcyjny dar od Matki Natury

Firma Oleania stosuje metodę tłoczenia olejów „na zimno”, dzięki czemu olej powstały z miąższu kokosowego zachowuje swoje wszystkie właściwości. Nierafinowany, gotowy produkt ma zwartą konsystencję oraz intensywnie kokosowy smak i aromat. Cechuje go niezwykła trwałość i jest odporny na działanie wysokiej temperatury. Możemy nim zastąpić wszystkie obecne w naszej kuchni tłuszcze zwierzęce, jest doskonały zarówno do smażenia, jak i spożywania na zimno. Posiada niezwykłe właściwości nawilżające, więc idealnie sprawdzi się w roli balsamu do ciała i kremu do twarzy. Olej kokosowy wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry, zapobiega nadmiernej utracie wody z naskórka, łagodzi podrażnienia. Przyspiesza gojenie się ran i chroni przed niekorzystnym działaniem promieni UV, ponieważ jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Jak widać, natura wyposażyła nas we wszystko, co jest nam niezbędne do życia – wystarczy po to sięgnąć, wybierając naturalny sposób odżywiania oraz pielęgnacji.