Coś dla Eko Łasuchów, czyli Bazar Smakoszy we Wrocławiu

Wrocławski Bazar Smakoszy

We Wrocławiu powstaje całkiem nowa, ale bardzo ciekawa inicjatywa pod nazwą Bazar Smakoszy. 

Wbrew temu, na co wskazuje nazwa imprezy, nie jest ona przeznaczona dla zwykłych smakoszy, czy osób lubiących po prostu dobrze zjeść. Bazar Smakoszy kierowany jest raczej do eko łasuchów i ma za zadanie promować zdrowe trendy w żywieniu.

Celem inicjatywy jest skupienie z jednej strony lokalnych i regionalnych producentów żywności, rolników, czy importerów zdrowej żywności, a z drugiej blogerów kulinarnych, pasjonatów kuchni oraz ludzi z ciekawymi kulinarnymi inicjatywami.

Organizatorzy bazaru zamiast jeździć po kraju w poszukiwaniu zdrowych i ekologicznych produktów dla swojego sklepu postanowili, że łatwiej będzie produktom przyjechać do nich. Wzorem dla nich stały się podobnego typu wydarzenia  odbywające się w innych miastach Polski – warszawski BioBazar i poznański Zielony Bazar.

Podczas kiermaszu Wrocławianie będę mieli okazję obejrzeć, dotknąć i zakupić świeże, zdrowe i ekologiczne warzywa oraz owoce, a także szereg innych eko produktów typu wędliny, kiełbasy i sery bez ulepszaczy, pieczywo, oleje, herbaty i wiele innych.

Na szczęście dla Wrocławian pomysł chwycił i na najbliższym bazarze brakuje już miejsc dla wystawców, których będzie ponad 20-tu. 

W związku z najnowszymi trendami i modą na styl życia eko takie imprezy jak Bazar Smakosza mają duże szanse powodzenia. Ludzie coraz częściej pragną jeść zdrową i nieprzetworzoną żywność, w odróżnieniu od tego, co można znaleźć na półkach typowego hipermarketu. Bazar Smakosza planowany jest jako cykliczna impreza odbywająca się dwa razy w miesiącu. 

Jako portal żywnie zainteresowany propagowaniem zdrowia i zdrowego stylu życia będziemy gorąco kibicować tej inicjatywie. Trzymamy kciuki!

Bazar Smakoszy w Browarze Mieszczańskim

Termin: 13 lipca 2013 r.

Otwarte: od 8.00 do 16.00

Miejsce: Browar Mieszczański przy ulicy Hubskiej 44 we Wrocławiu:

Browar Mieszczański we Wrocławiu