Bieg z przeszkodami Runmageddon we Wrocławiu

runmageddon wrocław

W sezonie 2017 Runmageddon szalał już w Warszawie, Ełku, Gdyni i Myślenicach, a teraz przyszedł czas na Wrocław! W weekend 13 – 14 maja w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się najbardziej ekstremalny bieg z przeszkodami w Europie. Do Wrocławia przyjedzie ponad 5000 fanów biegów przeszkodowych z całej Polski, aby rywalizować na unikatowych  trasach. W imprezie weźmie udział blisko 3000 debiutantów. Główna część imprezy i strefy kibica będą znajdowały się na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. Runmageddon to nie tylko zabawa dla dorosłych, na specjalnie przygotowanej, oddzielnej trasie bawić będą się także dzieci.

Na tegoroczną edycję Runmageddon Wrocław zapisało się już blisko 5000 uczestników, którzy, aby dotrzeć do mety będą musieli pokonać jeden z wybranych dystansów. Do wyboru będą formuły: Intro (3 km, 15+ przeszkód), Rekrut (6 km, 30+ przeszkód) oraz Classic (12 km, 50+ przeszkód).

Inżynierowie Runmageddonu za każdym razem dokładają wszelkich starań, aby trasy były atrakcyjne i widowiskowe, wypełnione wymagającymi przeszkodami. Kluczem do ich pokonania będzie współpraca między uczestnikami, która od samego początku jest znakiem rozpoznawczym Runmageddonu, największego w Polsce cyklu biegów ekstremalnych. Konieczne będzie brodzenie w gęstym błocie, skakanie, przedzieranie się przez gęste krzaki, wspinanie się na wysokie ściany i czołganie pod zawieszonymi nisko nad ziemią zasiekami czy kąpiel w rzece Ślęza.

Jak zawsze organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby uatrakcyjnić spędzony czas uczestnikom, ich bliskim oraz przybyłym kibicom. Na wszystkich śmiałków, oprócz tras biegowych, czekać będą strefy kibica – strefa Renault oraz strefa Challenge Haier. Wspólnie ze Partnerem Runmageddonu – firmą Haier, produkującą sprzed AGD, organizatorzy przygotowali unikalną strefę kibica, gdzie zarówno uczestnicy jak i kibice będą mieli możliwość wzięcia udziału w egzotycznych konkursach i wygrania atrakcyjnych nagród.

Każdy przebywający na terenie imprezy będzie mógł zmierzyć się w prawdziwie ekstremalnych konkurencjach ze sprzętem domowym w roli głównej. Na śmiałków czekać będzie: 

  • martwy ciąg z pralką,
  • wskoki na pralkę,
  • przysiad z mikrofalówką nad głową,
  • ćwiczenie na równowagę – przejście po desce z tosterem na głowie
  • rzut czajnikiem

Zapowiada się świetna zabawa, a do tego jeszcze na najlepszych i najszybszych czekają sprzęty domowe marki Haier.

Trasa tegorocznego Runmageddon Wrocław przewiduje umieszczenie części atrakcyjnych przeszkód bezpośrednio na terenie Miasteczka imprezy. Dzięki temu będzie można zobaczyć, jak uczestnicy pokonują ostatnie przeszkody przed metą. Spacerowicze będą mogli zapoznać się ze smakiem Runmageddonu także w Parku Klecińskim, gdzie przebiega część trasy i zlokalizowanych jest kilka przeszkód konstrukcyjnych. A trzeba przyznać, że pokonywanie przeszkód przez uczestników jest często bardzo widowiskowe. Na kibiców czeka też szereg atrakcji w specjalnych strefach kibica przygotowanych przez partnerów i sponsorów imprezy.

Podczas eventu, w specjalnym sklepie, będzie dostępna także kolekcja męska i damska PitBull Sports – limitowana seria odzieży sportowej zaprojektowana specjalnie dla Runmageddon. Część z tej unikalnej kolekcji dostępna jest jedynie w trakcie imprez oraz w sklepie internetowym.

Na kibiców oczekuje także strefa gastronomiczna oraz strefa EXPO.