Od Zera do Bohatera z All In UJ

bieg dla hospicjum

Chcesz zostać bohaterem w swoim mieście? Teraz to możliwe! Potrzebne jest jedynie przebranie i odrobina motywacji. Pomaganie jest aż tak proste, że możesz je wybiegać w 5 kilometrów.

Stowarzyszenie All In UJ rzuca wyzwanie wszystkim, którzy chcą pomagać w aktywny sposób. 6 maja na krakowskim Ruczaju odbędzie się Bieg Bohaterów. Na trasie 5 km uczestnicy przebrani za Superbohaterów będą biec w szczytnym celu. Dla tych, którzy nie pobiegną, będą przygotowane inne atrakcje, m.in. zajęcia ruchowe, możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych czy animacje dla dzieci.

Bieg Bohaterów to projekt tworzony z organizacją Paneuropa z Katowic, która rok temu zorganizowała pierwszą edycję biegu. W tym roku to wydarzenie odbędzie się również w Krakowie. Pobiec można po zapłaceniu 20 zł a cały dochód z biegu zostanie przeznaczony na Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera, który od 2004 roku tworzy domową atmosferę dla cierpiących maluchów.

Trasa biegnie wokół Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju. W dzielnicy, gdzie wieloletni mieszkańcy mieszają się z coraz większą liczbą studentów, będzie wydarzenie na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli za tym idzie szczytny cel – nie może być lepiej!

All In UJ od pięciu lat zmienia studencką rzeczywistość Krakowa. To najprężniej działające stowarzyszenie studenckie w Polsce. W ciągu ostatnich 5 lat działalności, stworzyło wachlarz różnorodnych propozycji na kulturowe, naukowe, imprezowe lub sportowe spędzanie czasu. W ostatnim kwartale ubiegłego roku, w organizowanych przez Stowarzyszenie wydarzeniach, wzięło udział 12 668 studentów.