Aloes – dobroczynna roślina dla każdego?

Aloes - roślina, z której wyrabia się kosmetyki

Medycyna coraz częściej odchodzi od produktów naturalnych na rzecz ich sztucznych odpowiedników, które nie tylko znacznie łatwiej i taniej pozyskać, ale również są prawie tak samo doskonałe.

Właśnie, prawie. Nie wszystkie substancje możemy sztucznie pozyskać i jednym ich źródłem są rośliny – tak właśnie jest z aloesem, który posiada liczne właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Co powinniśmy wiedzieć o aloesie i kosmetykach na jego bazie?

Czym jest w ogóle aloes?

Aloes jest rośliną, do której zaliczyć możemy około 350 gatunków – dzięki swojej różnorodności gatunkowej występuje na Półwyspie Arabskim, Madagaskarze oraz w Afryce. Także u nas możemy spotkać rosnący aloes w postaci rośliny doniczkowej (wynika to z pochodzenia tej rośliny i konieczności zachowania zawsze dodatniej temperatury powietrza).

Co znajdziemy w aloesie?

W liściach aloesu znajdziemy galaretowaty miąższ, na który składają się między innymi liczne witaminy z gruby B, A, czy C, sole mineralne – potas, wapń, czy cynk), a także składniki odpowiadające za właściwości bakteriobójcze. Co jednak istotne z punktu widzenia kosmetologi i wykorzystania wyciągów z aloesu w kosmetykach to to, że wykazuje on również silne właściwości związane z regeneracją skóry i wszystkich błon śluzowych.

Aloes Aloe Vera!

Kosmetyki na bazie aloesu są dzisiaj niezwykle pożądane na rynku. Ekstrakt z liści aloesu wchłania się bardzo szybko w głąb naszej skóry i w przeciwieństwie do kosmetyków na bazie wody – nie wysycha tak szybko. Przyjmuje się, że wchłanianie się aloesu jest nawet czterokrotnie szybsze od wody! Wszystko to sprawia, że aloes nie tylko wpływa na regenerację uszkodzonej skóry i jej warstw, ale również odpowiednio ją nawilża. Kosmetyki na bazie aloesu, a w szczególności kremy, poprawiają też miejscowe krążenie krwi, dzięki czemu zapobiegają jej starzeniu się – również poprzez ochronę przed promieniami słońca. Aloes jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym.

Całe ciało?

Dobroczynne działanie aloesu zauważyć możemy na całej powierzchni naszego ciała – kosmetyki na jego bazie pomagają w utrzymaniu odpowiedniego pH skóry (odczyn delikatnie kwaśny). W konsekwencji skóra jest mniej narażona na wszelkiego rodzaju podrażnienia oraz stany zapalne. Z tego też względu kosmetyki na bazie aloesu mają działanie nie tylko stricte lecznicze, ale również zapobiegawcze.

Dobry na włosy!

Aloes znajdziemy również w składzie wielu szamponów oraz odżywek do włosów – dzięki wysokiej zawartości witamin i soli mineralnych wpływa pozytywnie na skórę głowy oraz znajdujące się na niej cebulki włosów. Dzięki przyspieszeniu miejscowego krążenia krwi cebulki włosów są lepiej odżywione, a w konsekwencji całe włosy stają się gęstsze oraz mocniejsze.

Kupujmy kosmetyki z aloesem!

Podsumowując, warto zainteresować się kosmetykami, które posiadają w swoim składzie wyciągi z liści aloesu. Wbrew pozorom nie są one specjalnie droższe od kosmetyków na bazie sztucznych produktów, a mamy pewność tego, że wykorzystujemy siłę naturalnych składników!

Więcej o kosmetykach na bazie aloesu: https://forever-polska.pl