“Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”

anna lewandowska książka

Anna Lewandowska – wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym. Redaktorka bloga, na którym udziela porad dotyczących zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

“Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską” – jak żyć zdrowo?

Tym razem w roli autorki książki – poradnika pt. “Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską”, w którym próbuje odpowiedzieć na pytanie: Jak żyć zdrowo?

Autorka chce nas inspirować do prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia, popierając tą zachętę swoją własną postawą. Ucieka od stwierdzenia „moda na zdrowe odżywianie” argumentując, że moda to coś co przemija, a zmiany w naszym trybie życia warto wprowadzić na stałe.

Książka “Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską” jest estetycznie, ładnie wydana, opatrzona wieloma zdjęciami zarówno autorki, jak i apetycznych potraw, które promuje na jej łamach.

Pojawiają się w niej fragmenty wpisów z bloga dzięki czemu można poznać problemy „realnych” czytelników i uzyskać podpowiedzi w konkretnych sytuacjach.

“Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską” – streszczenie

Poradnik podzielony jest na trzy części, określane jako Filary Zdrowia: Jedzenie, Równowaga wewnętrzna i Sport.

1. Jedzenie

Temat odżywiania poruszony jest tutaj w bardzo przekrojowy sposób, zaczynając od budowy i funkcji układu trawiennego, przez opis poszczególnych składników odżywczych (białek, węglowodanów, tłuszczów, błonnika, witamin czy składników mineralnych), aż po porady dotyczące samego odżywiania, obejmujące takie zagadnienia jak:
– suplementacja,
– łączenie produktów żywnościowych,
– indeks glikemiczny
– detoks,
– czarna lista produktów spożywczych

Książka wzbogacona została o przepisy kulinarne na potrawy przygotowane przez samą autorkę, opatrzone dokładnymi opisami i atrakcyjnymi zdjęciami. Przepisy powiązane są z konkretnymi porami roku, dzięki czemu, korzystając z nich, możemy korzystać z produktów sezonowych, które są najzdrowsze właśnie w konkretnym okresie. Tarty szpinakowe, sałatki, zupy, ryby i desery – każdy znajdzie tu coś pysznego dla siebie.

2. Równowaga wewnętrzna

Słusznie opisywana jest tutaj jako czynnik niezbędny do zmotywowania się do regularnej aktywności fizycznej i zmian w sposobie odżywiania.

Nacisk położony jest również na zgubne skutki nadmiernego stresu, zachęcenie do jego unikania, lecz również wykorzystywania go do motywacji i dopingowania naszego organizmu.

3. Sport

Autorka zwraca uwagę na potrzebę aktywizacji sportowej od małego i jest w tym wiele racji, gdyż plagą staje się powoli nadwaga u dzieci i ich niechęć do aktywności fizycznej.

Zwraca uwagę na motywację, systematyczność i urozmaicenie form treningowych, dzięki czemu aktywność fizyczna będzie korzystna dla całego organizmu, działając na niego wszechstronnie.

W książce pojawiają się propozycje ćwiczeń na rozmaite partie ciała, różne modele treningów (aerobowy, anaerobowy, funkcjonalny, interwałowy), autorka zachęca również do korzystania z przyrządów, które mogą urozmaicić trening: hantle, piłka lekarska, piłka gimnastyczna, taśmy treningowe, skakanka.

Książka „Żyj zdrowo i aktywnie” nie jest dokładnie poradnikiem żywieniowym, autorka próbuje bardziej zachęcać i motywować do zmian w swoim życiu. Jeśli taka zachęta jest Wam potrzebna, polecamy zapoznać się z tą pozycją – z pewnością okaże się pomocna.

“Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską” – dane wydawnicze

  Tytuł książki  Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską
  Autor  Lewandowska Anna
  Wydawnictwo  Burda Publishing Polska
  Liczba stron  250
  Numer wydania  Wydanie I
  Rok wydania  2014
  Wymiary książki  225 x 175 mm
  Numer ISBN  978-83-7778-625-3